Správy

Horskí záchranári pátrali po 31-ročnom mužovi, našli ho bez známok života

Horskí záchranári hľadali vo Vysokých Tatrách strateného muža, po takmer štyroch dňoch ho včera našli mŕtveho. Pátrali po ňom už od soboty, kedy ich v podvečerných hodinách požiadali rodinní príslušníci o pomoc.

Ilustračný obrázok k článku Horskí záchranári pátrali po 31-ročnom mužovi, našli ho bez známok života
Zdroj: Webnoviny.sk

Rodičom sľúbil, že sa ozve z vrcholu

Podľa informácií z Horskej záchrannej služby (HZS) odišiel 31-ročný turista ráno na výlet do Vysokých Tatier. Cieľom jeho výstupu bola Hlinská veža. S rodičmi poslednýkrát telefonoval počas výstupu a sľúbil, že z vrcholu sa opäť ozve. Keďže sa dlhšie neozýval rodičia požiadali horských záchranárov o pomoc.

Cez Prezídium Policajného zboru záchranári HZS požiadali o lokalizáciu jeho mobilného telefónu. Ešte v ten večer odišli dve skupiny záchranárov prepátrať danú oblasť, každá do inej doliny. Po celonočnom hľadaní sa vrátili a požiadali o nasadenie leteckej techniky.

Oblasť prehľadávali záchranári zo zeme aj zo vzduchu

V nedeľu danú oblasť prehľadávali záchranári zo zeme aj zo vzduchu. Do hľadania sa zapojili aj psovodi zo služobnými psami a o súčinnosť bola požiadaná aj letka ministerstva vnútra. Hľadaného muža sa podarilo nájsť po štyroch dňoch pátrania v Hlinskej doline pod Hlinským sedlom bez známok života.

Záchranári telo nebohého pomocou šmyku, nosidiel a terénneho vozidla transportovali do Domu smútku v Starom Smokovci, kde ho odovzdali príslušníkom polície a obhliadajúcemu lekárovi. Do celej záchrannej akcie bolo nasadených 19 profesionálnych a šesť dobrovoľných zmluvných záchranárov.

Pravdepodobne bol z nášho okresu

Mladý turista Michal († 31) pochádzal pravdepodobne z obce v okrese Brezno. Informoval o tom portál Čas.sk.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM