Rôzne

Horehronský expres bol počas prvých týždňov vypredaný

Horehronský expres je podľa BBSK súčasťou turistickej identity Banskobystrického kraja Za horami, za dolami.

Ilustračný obrázok k článku Horehronský expres bol počas prvých týždňov vypredaný
11
Galéria
Zdroj: horehronie.sk

Takmer 950 cestujúcich využilo počas prvého mesiaca a pol možnosť jazdy historickým Horehronským expresom, vďaka čomu boli jeho jazdy v úvode sezóny vypredané. Informoval o tom Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), ktorý jeho prevádzku spustil 31. mája ako novinku aktuálnej turistickej sezóny.

Dva smery

Horehronský expres jazdí piatok a sobotu z Brezna dvoma smermi. Trasa cez Červenú Skalu do dediny Mlynky ponúka výhľady na Nízke Tatry, prejazd cez technické pamiatky, ako Strakošský viadukt, Telgártska slučka a Chmarošský viadukt a vedie až k Dobšinskej ľadovej jaskyni a krásam Slovenského raja. Druhá trasa je do sedla Zbojská na rozmedzí okresov Brezno a Rimavská Sobota.

„Trasa prechádza mojím rodiskom, je to kraj s krásnou prírodou, kde turistický ruch naozaj má na čom zakladať. Podporujeme všetky aktivity, ktoré túto prírodu turistom ukazujú, a zároveň majú formu udržateľného cestovného ruchu,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Identita kraja

Vo vlaku, ktorý tvorí súprava z prelomu 50. a 60. rokov minulého storočia, prebieha počas jazdy aj program. Cestujúci si priamo počas jazdy môžu pochutnať na buchtách zo Zbojskej a vlakoví herci oživujú cestovanie zábavno-náučným programom.

Horehronský expres je podľa BBSK súčasťou turistickej identity Banskobystrického kraja Za horami, za dolami. Prevádzku a program v ňom zastrešuje Rozvojová agentúra BBSK. Vlak bude premávať počas leta do 31. augusta.

Ilustračné foto, horehronie.sk

Horehronský expres odštartoval letnú sezónu
11
Galéria
Zdroj: horehronie.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM