Kristína Kožiaková Rôzne

Horehronka Zdenka jazdí na porady na motorke: Aj o tajných ženských zrazoch v ROZHOVORE!

Zdenka Dovičinová (42) prepadla láske k silným strojom. Ako sa dostala k motorkám a prečo ju zastavovali policajti? Vyspovedali sme talentovanú Pohronskopolhorčanku...

Ilustračný obrázok k článku Horehronka Zdenka jazdí na porady na motorke: Aj o tajných ženských zrazoch v ROZHOVORE!
Zdroj: Zdenka Dovičinová

Bola motorka vaším snom už od detstva, alebo to prišlo až časom?

Ja osobne som sa k motorkám dostala cez suseda. Robila som im šoféra, ktorý vozil motorky na vozíku po pretekoch.. Potom ma prestalo baviť voziť motorky, ale chcela som sa na nich voziť ja. Teda sa dá povedať, že on ma k tomu priviedol. To bolo 15 rokov dozadu. Vždy ma lákali motorky a práve preto, že to nie je babský šport.

Kedy ste si kúpili svoju prvú motorku?

Jawu 350V som si kúpila hneď potom, ako som spravila skúšky v autoškole. Motorka bola v autoškole nevyužitá, a tak mi ju za 1000 korún predali. Takže to bola lacná a dobrá kúpa.

A ako vyzerá váš súčasný stroj?

Teraz mám Yamahu Diversion. Mám ju štyri týždne .Je to síce staršia motorka, ale je jedna z tých spoľahlivých, jednoduchých a nekazových. Jednu motorku som tohto roku nezohnala, ale určite sa chystám kúpiť Yamahu Tdm 850. Ešte medzi tým som mala Suzuki 600.

Čo najviac milujete na jazde na motorke, v čom sa pre vás stala vášňou?

Na motorke si vyvetrám hlavu. Pracujem s papiermi, doma rodina. Takže na motorku sa chodí vyventilovať. Dokonca aj keď chodím do Bystrice na poradu, idem na motorke. V motorke si veziem veci a prezlečiem sa. kolegovia si už zvykli, že som motorkárka chodím bežne aj do práce na motorke. Reakcie boli perfektné a dokonca mám veľa pozitívnych reakcií aj od klientov. Hlavne chlapov, im sa to vždy páčilo.

Máte teda čas na tento svoj koníček?

Ja ju využívam aj na cestovanie do práce, tak mám spojené príjemné z užitočným. Na poradu do Bystrice sa rýchlejšie dostanem na motorke ako na aute. Mám štyri dospelé a jedno malé dieťa, ale tolerantného manžela. Keď mu dopredu poviem, že máme stretnutie alebo zraz, nemá problém. Často sa stane, že ja idem na motorke a manžel s najmladším synom ide na aute, aby sme trávili čas spolu.

Hovorí sa, že auto vezie telo, motorka dušu. Súhlasíte s týmto výrokom?

Určite súhlasím.

Ako vnímajú ženu – motorkárku chlapi?

V tejto dobe je to už bežná vec, že je žena na motorke. Skôr, keď som si v roku 1997 robila vodičský preukaz, bolo to niečo výnimočné, ale dnes už nie. Dokonca nás aj polícia zastavovala aby si obzreli motorkárku. Mávame aj ženské motorkárske zrazy. Býva nás 100 až 150. Zrazy bývajú utajené a chlapi tam nesmú chodiť. :-)

Navštevujete aj nejaké motorkárske kluby, prípadne máte partiu s rovnakou záľubou či radšej jazdievate sama?

Patrím pod Martinský motorkársky klub, ale jazdíme aj tu, v Brezne. Je tu aj viac žien motorkárok. Dáme si vedieť cez telefón alebo Facebook a spolu vyrazíme na cesty. Keď je pekné počasie a mám postarané o deti, tak sa vydám na cestu aj sama. Mám voľnú pracovnú dobu, tak si viem aj mimo víkendu naplánovať jazdy.

Boli ste niekde na motorke v zahraničí, prípadne kam by ste sa chceli previesť?

Bola som na motorke v Chorvátsku, super zážitok. Chcela by som ísť do Talianska, prípadne opäť do Chorvátska.

A na záver, čo hovoríte na úroveň slovenských ciest?

Naše cesty sú ako ementál. Keď už poznáte cestu, viete si dávať pozor. Horšie je to však s vodičmi „plechovkármi,“ ako ich voláme my. Niekedy, aj keď im zablikáte alebo zatrúbite, sa stáva, že nás chcú vytlačiť s cesty, takže je to o mentalite ľudí.

Môže vás zaujímať:

FOTO: Dychberúce zábery horehronského fotografa. Motorky v prachu aj úchvatné krajinky

Zdenka miluje silné stroje: Na motorke jazdí aj na porady
10
Galéria
Zdroj: Zdenka Dovičinová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM