Kristína Kožiaková Samospráva

HLASUJTE: Protihluková stena rozdeľuje Brezňanov. Aký je váš názor na problém?

Petície, štekot aj protihluková stena. Mesto sa borí s neľahkým problémom. Všetkým sa vyhovieť nedá. Nás zaujíma, čo si myslíte vy!

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Protihluková stena rozdeľuje Brezňanov. Aký je váš názor na problém?
8
Galéria

Nedávno sme vás informovali , že mesto Brezno začalo s opatrením, ktoré by malo zamedziť hluku z útulku Tuláčik do okolia. Toto opatrenie vzniklo na základe petície, pod ktorú sa podpísali občania žijúci neďaleko útulku.

Na facebookovej stránke sa strhla diskusia o tom, že opatrenie nie je postačujúce. Mesto stojí pred ťažkou situáciou. Nemalé finančné prostriedky, ktoré OZ Tuláčik vynaložilo do nových priestorov, nie sú zanedbateľné a podľa slov Janky Kokavcovej z OZ Tuláčik by ďalšie sťahovanie finančne nezvládlo.

Reakcie na protihlukový val, ktorý vzniká pred Tuláčikom sa rôznia. Mnohí toto opatrenie považujú za nedostatočné. Na našej facebookovej stránke reagoval aj primátor mesta Brezna Tomáš Abel. „To, čo vidíte na foto, je len podkladová vrstva. Stena bude mať min 3,5 m a bude zatrávnená. Na protihlukovú stenu nemáme financie. Je to veľmi nákladne, ale zaoberali sme sa aj touto variantou. Verím, že to, čo sa pripravuje, pomôže. Hluk tam je a toto opatrenie by ho malo obmedziť.“

Vyjadrite svoj názor v hlasovaní pod naším článkom. Ako by ste riešili situáciu s útulkom Tuláčik?

Protihluková stena pred Tuláčikom
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM