Rôzne

Extra tipy na silvestrovský týždeň na Horehroní: Módna prehliadka priamo na svahu!

Kroje na svahu, ľudová hudba a tance, legendárne buchty, remeselné trhy, tradičné jedlá, maskoty, parádna lyžovačka a kopec zábavy.

Ilustračný obrázok k článku Extra tipy na silvestrovský týždeň na Horehroní: Módna prehliadka priamo na svahu!
Zdroj: TASR

Toto všetko a ešte oveľa viac na vás čaká počas silvestrovského týždňa na Horehroní. Silvestrovský týždeň odštartuje podujatím Krojovka na svahu 26. decembra v Ski centre Mýto.

Krásne horehronské dievčatá na módnej prehliadke v tradičných krojoch, dobrá muzika, legendárne Muránske buchty, ľadové medvede na svahu, zábava s maskotmi, súťaže pre malých aj veľkých či jazda na vianočných poníkoch.

"Aj túto sezónu si lyžiari, snowboardisti, ale aj návštevníci bez lyží prídu na svoje. Lyžiarske strediská si pripravili veľmi zaujímavé podujatia, ktoré počas celej zimy budú spestrovať dni na svahoch,“ uviedol Ľuboš Ďurinďák, predseda predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Remeselné dni

Novo pokrstený amfiteáter na Bystrej opäť zažiari a otvorí svoje brány 28. decembra pre prvé tradičné Horehronské remeselné trhy kde si budete môcť prezrieť a kúpiť výrobky od remeselníkov z regiónu. Vianočnú atmosféru doplní aj chutný teplý punč a sprievodný program.

Tešiť sa môžete na remeselný trh s prezentáciou lokálnych výrobcov, animácie pre deti i dospelých, súťaž o automobil na víkend, tvorivé dielne, ľadový bar a mnoho ďalšieho.

„Pripravený je aj bohatý hudobno-tanečný program. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia FS Kýčera, DSF Malá Kýčera, Ľudová hudba Nátura, vystúpenie Martina Vetráka a ďalšie. Bodku za remeselnými trhmi spraví veľkolepý ohňostroj,“ uviedol Marian Alberty, starosta obce Bystrá.

Hudba na konci roka

V sobotu 29. decembra bude horúco v areáli lyžiarskeho strediska Ski Resort Tále. Happy Ski Day prináša kopec zábavy pre malých i veľkých.

Ľudová hudba, animátori, súťaže, mini disco, či sladké palacinky a grilované špeciality. Výborná zábava vyvrcholí večer koncertom skupiny Tip Top Band v reštaurácii Stodola.

V tento deň bude o zábavu postarané aj v obci Lom nad Rimavicou a to podujatím Pastierske hry Vianočné. 19. ročník podujatia si pre vás pripravil svätú omšu vo farskom kostole, slávnostný sprievod dedinou či vystúpenie betlehemských skupín, ľudových hudieb, gajdošov a harmonikárov.

Počas zimnej sezóny bude pre lyžiarov, snoubordistov, bežkárov, skialpinistov, či turistov aj tento rok k dispozícii skibus zadarmo s Horehronie card.

„Skibus bude jazdiť podľa platného grafikonu denne počas zimných a jarných prázdnin a ďalej počas víkendov celú zimu. Spájať bude tri lyžiarske strediská (Jasná Nízke Tatry, Tále Ski Resort a Mýto Ski Centrum) s mestom Breznom, Bystrou, Mýtom pod Ďumbierom a bežeckými traťami z Pohanského na horskú Dedečkovu chatu, či Čertovicu,“ uviedla Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Zdroj: horehronie.net, ilustračné foto: TASR

Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM