Dávid Hrdý Rôzne

Dobrá správa pred dovolenkovou sezónou: Ceny roamingu idú dole!

Na základe nariadenia Európskej únie sa o 36% znížia cenové stropy pre sťahovanie dát. Výrazne menej zaplatíme napríklad za prezeranie máp, pozeranie videí či čítanie e mailov. Stropy sa týkajú aj volaní a posielania smsiek.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pred dovolenkovou sezónou: Ceny roamingu idú dole!
Zdroj: TASR

Napríklad v porovnaní s rokom 2007 ceny dátového roamingu budú nižšie až o 91 %. Čo sa týka volaní a posielania sms správ tu nastal pokles o viac ako 80 %. Obľúbenou letnou destináciou Slovákov je napríklad aj Chorvátsko. To sa od 1. júla stane členom Európskej únie. Takže dobrá správa pre návštevníkov Chorvátska bude, že za nižšie ceny budú môcť využívať mobilné služby už tento rok. Nové cenové stropy nadobudnú účinnosť 1. júla.

Čo sa týka volaní a posielania sms správ tu nastal pokles o viac ako 80 %. Obľúbenou letnou destináciou Slovákov je napríklad aj Chorvátsko. To sa od 1. júla stane členom Európskej únie. Takže dobrá správa pre návštevníkov Chorvátska bude, že za nižšie ceny budú môcť využívať mobilné služby už tento rok. Nové cenové stropy nadobudnú účinnosť 1 júla.

Nové maloobchodné cenové stropy, ktoré nadobudnú účinnosť 1. júla 2013:

  • sťahovanie dát a prehliadanie internetu: 45 centov/megabyte + DPH
  • volania: 24 centov/minútu + DPH
  • príjem hovorov: 7 centov/minútu + DPH
  • poslanie sms: 8 centov + DPH

Foto:Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM