Rôzne

Turisti už môžu obdivovať prírodu zo 40 metrov vysokej vyhliadkovej veže, FOTO

Viac ako 40 metrov vysokú vyhliadkovú vežu Horné Lazy nad mestom Brezno sprístupnili v utorok verejnosti.

Ilustračný obrázok k článku Turisti už môžu obdivovať prírodu zo 40 metrov vysokej vyhliadkovej veže, FOTO
9
Galéria

Je novou turistickou atrakciou, ktorá ponúka panoramatický výhľad na kopce národných parkov, mesto a okolie. Stavali ju od roku 2018.

Podpora cestovného ruchu

„Otvorením vyhliadkovej veže sme opäť v našom meste i regióne podporili cestovný ruch a zároveň umožnili obyvateľom unikátne pohľady na okolité národné parky, vrchy, kopce a prírodu. Naďalej budujeme ďalšie zaujímavosti, ako je obora s danielmi či vodná nádrž a zveľaďujeme lokalitu Banisko. Hoci výstavba veže trvala dlhšie, ako sa predpokladalo, ďakujem všetkým, ktorí sa na jej výstavbe podieľali a podporovali nás,“ konštatoval brezniansky primátor Tomáš Abel.

K vyhliadkovej veži vedie nový náučný chodník, ktorý turistom približuje prírodu v lokalite Horné Lazy a jej zaujímavosti.

V rámci trasy chodníka je päť zastávok, ktoré ponúkajú oddychové miesta s lavičkami, drevené sochy zvierat typické pre naše lesy a náučné panely s informáciami a fotografiami.

700 metrov

Jeho celková dĺžka je zhruba 700 metrov. Trasa k veži začína v lokalite Banisko a približne za hodinu sa turisti dostanú na vrchol, kde si môžu užiť výhľady.

Výstavba novej dominanty stála viac ako 500-tisíc eur, hlavným investorom bolo mesto Brezno. Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) prispel sumou 52 500 eur.

„Región Horehronia bol v minulosti jedným z najchudobnejších regiónov. Dnes žije z rozvoja cestovného ruchu. Radi podporíme projekty, ktoré prispievajú k jeho zatraktívneniu,“ reagoval podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Vyhliadková veža v Brezne
9
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM