Správy

August ešte v letnom štýle: Akým počasím uvítame školský rok?

V piatok (30. 8.) opäť hrozia vysoké teploty. Výstrahy prvého stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Ilustračný obrázok k článku August ešte v letnom štýle: Akým počasím uvítame školský rok?
10
Galéria
Zdroj: TASR

Záver augusta a prvé septembrové dni sa budú niesť vo veľmi teplom charaktere počasia. Najbližší týždeň by mal ako celok skončiť na našom území aj viac ako 5 °C nad dlhodobým priemerom, informuje iMeteo.sk.

Vysoké teploty až do začiatku školského roka

„Nad oblasťou východnej Európy sa aj naďalej bude udržiavať tlaková výš. Zároveň sa na Jadrane bude vyskytovať oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi bude od juhu do našej oblasti prúdiť teplý a vlhký, pôvodom tropický vzduch,“ informuje iMeteo.sk.

Maximálne denné teploty sa budú až do pondelka (2. septembra) pohybovať od +25 do +34 °C, čo sú vysoko nadpriemerné hodnoty. Menej by malo byť aj búrok, ktoré sa budú vyskytovať už len ojedinele a to najmä v hornatých oblastiach.

V utorok výrazné ochladenie

Nadpriemerne vysoké teploty definitívne ukončí zvlnený studený front, ktorý počas pondelku a utorku postúpi do strednej Európy. Front prinesie búrky a silnejší vietor, no najmä výrazné ochladenie.

Rozdiel maximálne dennej teploty medzi nedeľou a utorkom môže byť na viacerých miestach aj viac ako 10 °C.

Platia výstrahy

Výstrahy prvého stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Upozorňuje na to na svojom webe. Výstraha pred búrkami platí podľa informácií na webe SHMÚ pre väčšinu Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Prešovského a pre celý Žilinský kraj.

V piatok upozorňujú meteorológovia opäť na horúčavy. Výstrahu prvého stupňa vydal SHMÚ pre niektoré regióny Banskobystrického, Nitrianskeho a Prešovského kraja, ale aj pre väčšinu Košického kraja. Platiť by mala od 13.00 h do 17.00 h.

Ilustračné foto, TASR

Horehronské cyklodreziny
10
Galéria
Zdroj: horehronie.sk
Zdroj: brezno24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM