Obľúbený kinematograf opäť v Bystrici. 5 filmov, na ktoré sa môžeme tešiť

Premietanie pod holým nebom má svoje čaro. Všetci milovníci kvalitných snímkov si prídu na svoje priamo v centre mesta. Čo prinesie tohtoročný kinematograf?

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Obľúbený kinematograf opäť v Bystrici. 5 filmov, na ktoré sa môžeme tešiť
Zdroj: Dnes24.sk

Sledovanie filmov počas letných večerov láka každoročne mnohých Bystričanov. Aj tento rok sa dočkáme filmov pod holým nebom. A budú pritom úplne zadarmo!

Bažant kinematograf uvedie v meste pod Urpínom päť titulov. Premietať sa bude každý deň od 29. júla do 2. augusta so začiatkom o 21:00 priamo na Námestí SNP. Na aké filmy sa môžeme tešiť?

29. 7. PELÍŠKY

Kultový film Pelíšky vznikol na motívy knihy Petra Šabacha Hovno hoří a je označovaný za jednu z najlepších českých komédií všetkých čias. Pelíšky sú dodnes najnavštevovanejším filmom Bažant Kinematografu a po rokoch prišiel opäť čas film si opäť pripomenúť a predstaviť ho aj novej generácii divákov na plátne v tej správnej atmosfére.

30. 7. WILSONOV

Píše sa rok 1919 a v jednom zapadnutom meste kdesi v strednej Európe, ktoré sa až príliš podobá na starú Bratislavu, primátor Dangl sníva svoj veľký sen o pripojení mesta k USA. Situácia sa však mierne skomplikuje… Film je inšpirovaný poviedkou slovenského autora Michala Hvoreckého a nakrúcal sa koncom augusta 2014 aj v historickom centre Bratislavy.

31. 7. EVA NOVÁ

Eva je vyliečená alkoholička, ale pred rokmi bola známou herečkou. Teraz by urobila čokoľvek, aby znovu získala priazeň svojho syna. Film Marka Škopa, s Emíliou Vášáryovou a Milanom Ondríkom v hlavných úlohách sa stal na udeľovaní cien Slnko v sieti najlepším filmom za posledné dva roky.

1. 8. KOBRY A UŽOVKY

Film prináša dramatický a realistický, no zároveň veľmi ľudský príbeh dvoch bratov, v podaní bratov-hercov Mateja a Kryštofa Hádkovcov, ktorí každý po svojom hľadajú vlastné šťastie a spôsob ako prežiť. Film získal 6 ocenení Český lev za rok 2015, medzi nimi za najlepšiu réžiu, film a v hlavných hereckých kategóriách.

2. 8. STRATENÍ V MNÍCHOVE

Stratení v Mníchove je najnovší film Petra Zelenku ktorý sa, štýlom sebe vlastným, pozerá na dôležitú kapitolu československých dejín, obdobie Mníchovskej dohody, prostredníctvom majstrovskej filmovej mystifikácie a zaujímavou kombináciou filmu a „filmu o filme“ v jednom.

Čítajte tiež:

Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Bystričania majú na výber z atraktívnych ak­cií

FOTO: Pódium patrilo hviezdam: V Bystrici to na Dohode rozbalili IMT Smile aj Polemic

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk