O výsledku pohronského DERBY rozhodol jediný gól: Prvé REAKCIE po zápase

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica podľahli vo vloženom regionálnom 50. kole Tipos extraligy druhému Zvolenu na svojom ľade 0:1 a prehrali tak štvrtý duel po sebe.

Ilustračný obrázok k článku O výsledku pohronského DERBY rozhodol jediný gól: Prvé REAKCIE po zápase
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Na prvé vylúčenie sa čakalo do 34. minúty, na prvý gól do 46. a strelil ho hosťujúci Huntebrinker zblízka v presilovke do odkrytej bránky inak výborného Sedláčka. Domáci sa potom snažili vyrovnať, hrali i v šestici bez brankára, ale vytúžený zásah znamenajúci predĺženie nedali.

HC ´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

• Gól: 46. Huntebrinker (Sideroff)
  • Rozhodovali: J. Konc ml., Fridrich – Hajnik, Hunek, vylúčení na 2 min: 3:1
  • Presilovky: 0:1
  • 2 849 divákov
  • Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Bačík, Ďatelinka, Holenda, Björkung, Kojo, Frídel, Matej Bača – Watling, Tamáši, Troock – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Jendek, Kontos, Šoltés – Kabáč, Urbánek, G. Gabor
  • Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, Kubka, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Marcinek, Csányi

Hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.