Jakub Forgács Rôzne

O tú najkrajšiu na Slovensku bojovali aj naše dediny: 5 obcí z Bystrického okresu, ktorým sa darilo najviac

Celoslovenská súťaž o najkrajšiu obec skončila. A hlasovanie rozhodlo. Pozrite si 5 dedín z Bystrického okresu, ktorým sa darilo najlepšie.

Ilustračný obrázok k článku O tú najkrajšiu na Slovensku bojovali aj naše dediny: 5 obcí z Bystrického okresu, ktorým sa darilo najviac
Zdroj: TASR

Internetový portál slovakregion.sk vyhlásil súťaž o Najkrajšie mesto a obec Slovenska. Hlasovať bolo možné na tomto portáli od začiatku apríla do konca októbra. Výsledky sú už známe.

Vo štvrtok sme vám priniesli správu o umiestnení nášho mesta. Banská Bystrica obsadila až 36. priečku spomedzi všetkých miest na Slovensku. Bližšie info, vrátane trojice najúspešnejších miest, sa môžete dočítať tu.

A čo ale dediny? Tou najkrajšou v tejto súťaži sa stala obec Hlinné (okres Vranov nad Topľou), ktorá získala celkovo 21 864 hlasov, za ňou sa umiestnila Santovka (okres Levice) s počtom hlasov 20 271 a prvú trojicu uzatvára Terchová (okres Žilina), ktorá získala 19 023 hlasov. My sme sa však bližšie pozreli aj na najúspešnejšie obce Bystrického okresu. Ktorým z nich sa darilo najlepšie? Tu je pätica našich dedín, ktorým sa v súťaži podarilo obsadiť najvyššie priečky.

Tou vôbec najúspešnejšou dedinou z Bystrického okresu je Brusno, ktorému v konkurencii 2 788 obcí patrí 102. priečka. Až na 593. mieste sa umiestnili Donovaly, na 631. Motyčky, Slovenská Ľupča obsadila 698. priečku a päticu najúspešnejších obcí z nášho okresu v tejto súťaži uzatvárajú Staré Hory na 700. mieste.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM