Jakub Forgács Rôzne

O bystrickom amfíku sa hovorilo aj v Bratislave: Boj o jeho záchranu zožal potlesk!

O banskobystrickom amfiteátri sa už nehovorí iba v našom meste. Aktivisti, ktorí bojujú za jeho zachovanie, sa predstavili na podujatí JUMP v Bratislave, kde prítomným predstavili svoj príbeh a boj za zachovanie tohoto kultúrneho stánku...

Ilustračný obrázok k článku O bystrickom amfíku sa hovorilo aj v Bratislave: Boj o jeho záchranu zožal potlesk!
Zdroj: Dnes24.sk

V rámci podujatia JUMP 2013 hovorili o téme banskobystrického amfiteátra členovia občianskeho združenia Za! amfiteáter Juraj Havlík a Radoslav Sloboda. Cieľom JUMP-u, neformálnej konferencie o nápadoch a skúsenostiach neziskových organizácií a iniciatív, pripravenou občianskym združením Voices je prostredníctvom inšpiratívnych príbehov a prednášok ukázať, že keď sa chce, všetko sa dá.

Dostali sa medzi desiatku rečníkov

Za inšpiratívny považovali organizátori a organizátorky aj tím aktivistiek a aktivistov, ktorí sa usilujú o oživenie banskobystrického amfiteátra. V desiatke hostí a hostiek, ktoré dostali 10 minút na predstavenie svojho príbehu nechýbali najznámejšie mená slovenských neziskoviek ako napríklad Juraj Hipš, ktorý je zakladateľom ekocentra Živica alebo Marek Adamov – zakladateľ žilinského kultúrneho centra Stanica – Záriečie. Za o.z. za! amfiteáter sa predstavili Juraj Havlík a Radoslav Sloboda.

Dôkaz, že záchrana amfiteátra nie je márna

V ich spoločnom 10-minútovom vstupe, sa téme bystrického amfiteátra venoval najmä Juraj Havlík. Predstavil históriu iniciatívy, úskalia i úspechy komunikácie s mestom a jeho inštitúciami ako aj svoje vlastné motivácie, pre ktoré sa projektu naplno venuje. Po svojom vystúpení zožal potlesk od vyše 200 návštevníkov a návštevníčok konferencie z celého Slovenska.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM