Nový týždeň je tu. PREHĽAD 10 akcií v Bystrici, o ktorých by ste mali vedieť

Bystričania, už máte program na nadchádzajúce dni? Nazrite do zoznamu akcií, ktorý sme pre vás vytvorili v našej redakcii.

Jakub Forgács

SND: NATÁLKA – PROJEKT PROTI EXTRÉMIZMU.

4. septembra o 17:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Príbeh o Natálke je dokumentárnym divadlom, v ktorom mapujeme kauzu zo susednej Českej republiky z roku 2009. Svet médií a strachu dokáže z obetí spraviť vinníkov a z vinníkov obete. Aká môže byť spomienka matky, ktorá na ten osudný večer už nikdy nezabudne?

SLOVAK BAR SHOW 2017

6. septembra o 10:00, Radnica

Slovak Bar Show je jednodňová udalosť kombinujúca všetko od workshopov od svetových osobností, cez ochutnávky spiritov, piva a vín až po pop up bary a lahodné cocktails.

VIVAT VOX ORGANI

6. septembra o 19:30, Katedrála sv. Františka Xaverského

Pôsobivým zážitkom bude určite precítená interpretácia profesora Johanna Trumera, ktorý pochádza zo susedného Rakúska. Na univerzite v Grazi uňho študoval aj sám Stanislav Šurin. Jeho pokorný a citlivý prístup, perfektná virtuozita spolu s pokrokovým myslením sú predpoklady veľmi silného zážitku poslucháčov koncertu.

360. RADVANSKÝ JARMOK

7. – 10. septembra, Banská Bystrica

Jedinečný jarmok zapísaný do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska vo svojom 360. ročníku opäť zaplní ulice centra Banskej Bystrice. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program, tradičný trh remesiel, jarmočné kulinárske špeciality, ale ešte oveľa viac.

III. CELOSVETOVÉ STRETNUTIE RODÁKOV Z BANSKEJ BYSTRICE

8. – 10. septembra, Banská Bystrica

Narodili ste sa v Banskej Bystrici či jej blízkom okolí a žijete v zahraničí? Na stretnutí sú, samozrejme, vítaní aj rodinní príslušníci (manželia, manželky, deti, vnúčatá), aj keď nepochádzajú priamo z Banskej Bystrice či okolia.

MEDZINÁRODNÝ TURNAJ ŽENSKÝCH BASKETBALOVÝCH UNIVERZITNÝCH TÍMOV KRAJÍN EÚ

8. – 10. septembra, Športová hala FF UMB

Bystrica zažije veľký basketbalový sviatok. Pod Urpínom si zmerajú sily univerzitné tímy basketbalistiek.

„NEROB SCÉNY A PRÍĎ!“ – IUVENTA & ERASMUS+ DAY

8. septembra o 13:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Informačný poldeň o možnostiach a príležitostiach pre mladých ľudí a pracovníkov s mládežou (mládežnícke výmeny, kurzy, Európska dobrovoľnícka služba a iné)

BEZ VODY NIE JE ŽIVOT

9. septembra, Námestie slobody – pri fontáne

Bez vody niet života. Pre našinca zvyknutého na jej dostatok tento fakt možno nie je hodný pozornosti, no pre stámilióny ľudí na svete je kľúčom ku každodennému prežitiu. A podľa prognóz to môže byť v najbližších desaťročiach ešte horšie. Napriek tomu však stále máme možnosť to zmeniť.

OTVORENÉ MAJSTROVSTVÁ BANSKEJ BYSTRICE MINIHÁDZANÁ

9. septembra o 9:30, Ihrisko pri ZŠ Sitnianska

Milovníci športu sa majú na čo tešiť. Príďte si zmerať sily v minihádzanej a zabojujte o titul!

KOMUNITNÝ „EXPRESS“

10. septembra o 18:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Podujatie k otvoreniu nového priestoru Záhrady pre vzdelávanie, komunitný rozvoj, občianske aktivity a sieťovanie. Prezentácia návrhov vizuálnych úprav budovy, nových aktivít v programe, diskusia.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z minuloročného Radvanského jarmoku!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame