Jakub Forgács Hokej

Nový tréner baranov: Pracujeme v skromnejších podmienkach, no o to s väčším srdcom

Z asistenta Miroslava Chudého sa stal hlavný tréner banskobystrických 'baranov'. Po tom, čo Vladimír Országh prijal ponuku z bratislavského Slovana, nezaváhal ani na chvíľu a hneď súhlasil.

Ilustračný obrázok k článku Nový tréner baranov: Pracujeme v skromnejších podmienkach, no o to s väčším srdcom
Zdroj: TASR

„Je to príjemné, nečakané, boli sme v tom, že Vlado Országh zostane,“ reagoval Miroslav Chudý. "Potešil som sa, že Vlado dostal šancu v Slovane a budem mu držať palce. Veľmi dobre sa mi s ním spolupracovalo, pre neho je to ďalší krok dopredu a som rád, že sme spoločne strávili tri roky. Pre mňa je to výzva, aby som nejaké ciele napĺňal a vo filozofii klubu pokračoval, povedal so slovami, že neustále sa zlepšovať je ich priorita a on sa ju pokúsi naplniť.

Podľa Chudého treba mať čo najvyššie ciele

Tretie mužstvo uplynulej extraligovej sezóny ťažilo aj zo zámorskej cesty prilivu hráčov z amerického kontinentu a Miroslav Chudý tento koridor schvaľuje. „Bol to správny krok klubu, celé Slovensko to vnímalo pozitívne. Radi by sme v tom vydržali, no zmeny sú čerstvé, uvidíme, kto v klube zostane, koho udržíme. Nejaké priority sme si stanovili, všetko závisí od rokovaní, po Veľkej noci si sadneme s vedením klubu a budeme situáciu riešiť,“ prezradil.

Ambície Miroslava Chudého vyplývajú z doterajšieho pôsobenia v klube HC'05. „Som tu dlho, cítim sa veľmi dobre a rád by som v tomto rodinnom klube a trende pokračoval. Pracujeme v skromnejších podmienkach, no o to s väčším srdcom. Ciele treba mať čo najvyššie, uvidíme, aký káder skĺbime, v prom rade chceme hrať poctivý hokej, aby sa ľudia cítili na štadióne dobre. Staviame na mladých hráčov a aj budeme, určite niektorí z našej juniorky k nám pribudnú,“ spomenul Chudý.

Na ponuku hneď povedal áno

Miroslav Chudý sa definitívne dozvedel o zmene minulý pondelok. „Ešte sa však niektoré záležitosti doťahovali. Čakal som, ako sa vyvinú a v pondelok večer som už s istotou vedel, čo nastane. Na ponuku som hneď povedal áno, som tu doma, cítim sa dobre. Predchádzajúce roky mojej trénerskej kariéry aj ťažko zrátať, je toho strašne veľa. Vo Zvolene som pôsobil asi päť rokov pri Ernestovi Bokrošovi, potom pri Jánovi Jaškovi a pri Petrovi Mikulovi. Vrátil som sa do Banskej Bystrice, trénoval juniorku, stal som sa asistentom Jána Šimčíka pri áčku, rok som bol hlavný tréner, keď sme postúpili do extraligy,“ pokračoval. Ako uviedol, nasledovali tri – štyri roky strávené s Milanom Stašom, vrátil sa do juniorky ako hlavný tréner a nakoniec opäť do áčka v role asistenta Vlada Országha.

Letná príprava sa začne pre ‚baranov‘ 5. mája. „Bude tradičná, osvedčila sa, pracovali sme predtým s kondičnými trénermi, deväťtýždňový blok zachováme. Pomáhať mi bude asistent Miroslav Hlinka. Nebola to moja voľba, skôr návrh Vlasta Plavuchu a prezidenta Juraja Kovala, či by som s tým súhlasil. Ja som hneď povedal, že lepšieho asistenta by som si nevybral. S Mirom, keď tu pôsobil ako hráč, sme veľmi dobre vychádzali. Bol dobrý v kabíne, hokeju rozumie, je čestný, priamy chlap,“ povedal Chudý, podľa ktorého na hokej majú spoločný názor, perfektne si rozumeli a už sa teší na spoločnú prácu.

Klub umožnil Országovi pokračovať v trénerskej kariére inde

Športový manažér klubu Vlastimil Plavucha sa hneď po sezóne dohodol s Vladimírom Országhom na ďalšom pokračovaní. „Keďže však dostal ponuku, ktorá sa neodmieta, umožnili sme mu pokračovať v trénerskej kariére inde. Miroslav Chudý bola prvá voľba, hneď sme sa stretli, porozprávali. Riešili sme aj asistenta a vyšiel nám Miroslav Hlinka. Zatiaľ sme sa dohodli s oboma trénermi ústne, všetky formality vyriešime pred začiatkom letnej prípravy,“ podotkol.

Samotného Vlastimila Plavuchu odchod Vladimíra Országha príliš nezaskočil. „Veľmi nie, Vlado automaticky po hráčskej kariére a zranení pokračoval u nás ako tréner a zvažoval aj prácu v zahraničí, teraz akosi prirodzene vyústilo jeho snaženie v klube. Dávame priestor mladým odchovancom, aby napredovali, rástli a to isté robíme aj s trénermi. Aj Vlado Országh prešiel takýmito začiatkami. Miro Chudý pozná dopodrobna problematiku nášho klubu, popri ňom bude pracovať Miro Hlinka a zaúčať sa,“ dodal.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie