Marcel Páleš Správy

Nový rebríček top škôl Slovenska nás poteší: Bystrická ZŠ na prvom mieste!

Aktuálny rebríček základných a stredných škôl, ktorý zostavil inštitút INEKO, hovorí jasnou rečou aj pre Banskú Bystricu. Totiž jednotkou medzi základnými školami sa stala ZŠ Slobodného slovenského vysielača.

Ilustračný obrázok k článku Nový rebríček top škôl Slovenska nás poteší: Bystrická ZŠ na prvom mieste!
Zdroj: TASR

Jednotkou medzi základnými školami (ZŠ) je banskobystrická ZŠ Slobodného slovenského vysielača, spomedzi gymnázií exceluje Bilingválne gymnázium v Sučanoch, na prvej priečke medzi strednými odbornými školami (SOŠ) sa umiestnila Obchodná akadémia na Kukučínovej v Trnave. Informoval o tom Peter Goliáš, riaditeľ inštitútu INEKO, ktoré rebríček zostavilo.

Medzi najlepšími gymnáziami aj GJGT

Medzi najlepšiu tridsiatku gymnázií sa dostalo aj bystrické Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, a to z pekného 21. miesta.

Kľúčovým ukazovateľom pri hodnotení základných škôl sú výsledky z Testovania 9 a mimoriadne výsledky žiakov. Pri gymnáziách a SOŠ ide o externú časť a písomnú formu internej časti maturít, mimoriadne výsledky žiakov a nezamestnanosť absolventov. „Zostavili sme aktuálne celkové hodnotenie škôl, a to s využitím údajov z rokov 2010 až 2013. Toto hodnotenie vzniká zvlášť pre základné školy, zvlášť pre gymnáziá a zvlášť pre SOŠ,“ spresnil Goliáš.

Do hodnotenia boli zaradené iba tie školy, ktoré mali za posledné štyri roky aspoň 80 testovaných, resp. zmaturovaných žiakov a 80 absolventov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM