Jakub Forgács Správy

Novinka pred bystrickým urgentom: Lekári vás vyšetria z domčeka, FOTO

Pacienti prichádzajúci na urgentný príjem musia pred vstupom absolvovať triáž, kde im lekár zmeria teplotu a podľa epidemiologickej anamnézy určí potenciálne riziko nákazy.

Ilustračný obrázok k článku Novinka pred bystrickým urgentom: Lekári vás vyšetria z domčeka, FOTO
5
Galéria
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta

Triážni lekári pri Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici vyšetrujú pacientov pred vstupom na urgentný príjem už niekoľko dní v modulárnom domčeku. Nemocnica o tom informovala na svojej facebookovej stránke.

Ako uvádza nemocnica, pred blížiacou sa zimou nahradili pôvodný stan vďaka pomoci banskobystrickej spoločnosti, ktorej divízia triážne miesto vybudovala na vlastné náklady.

„Keďže je to stavba vyrobená smart technológiami, hotová bola už za tri dni. Personálu tak poskytne adekvátne podmienky a zázemie počas nadchádzajúcich zimných mesiacov,“ píše sa na stránke.

Pacienti prichádzajúci na urgentný príjem musia podľa slov nemocnice pred vstupom absolvovať triáž, kde im lekár zmeria teplotu a podľa epidemiologickej anamnézy určí potenciálne riziko nákazy. „Tento úkon je dôležitý, aby pacienti s podozrením alebo s už potvrdenou pozitivitou na koronavírus boli vyšetrovaní izolovane a nerozšírili tak počas vyšetrenia nákazu medzi ďalších pacientov a personál,“ dodáva nemocnica.

Zábery nového triážneho domčeka nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Pri bystrickej nemocnici otvorili triážny domček
5
Galéria
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie