Kultúra

Novinka pre návštevníkov: Múzeá a galérie patriace pod BBSK majú jednotné otváracie hodiny

Do zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK patrí aj Stredoslovenské múzeum a Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Novinka pre návštevníkov: Múzeá a galérie patriace pod BBSK majú jednotné otváracie hodiny
7
Galéria
Foto: Ivana Kováčiková / Zdroj: Dnes24.sk

Múzeá a galérie, ktoré spadajú pod Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), začali od októbra zimnú sezónu s jednotnými otváracími hodinami. Sprístupnené budú minimálne do 17:00, a to vždy, aj cez víkendy. Informovala o tom Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK.

Múzeá a galérie fungujú v tomto roku v novom režime otváracích hodín a majú ich už zjednotené počas letnej i zimnej sezóny.

„Otváracie hodiny platia v pracovné dni okrem pondelka, a tiež počas víkendu. Kým doposiaľ niektoré múzeá a galérie zatvárali o 16:00, s novými časmi sú bližšie k návštevníkom. Ak si chcú ľudia pozrieť výstavu po práci, doteraz to v niektorých mestách nebolo vôbec možné. Keď chcú rodiny v rámci víkendového výletu navštíviť múzeum, chceme im to umožniť,“ konštatoval vedúci oddelenia kultúry Úradu BBSK Peter Černek s tým, že kultúrne inštitúcie budú od októbra do konca mája oproti letnej sezóne otvorené o hodinu kratšie.

Podľa Glevickej výnimkou v otváracích hodinách počas soboty je Pohronské múzeum v Novej Bani, ktoré využíva priestor mesta v starej radnici, kde sa v ten deň konajú svadby. Návštevníkom to však vynahrádza v nedeľu.

Do zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK patrí Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote, Horehronské múzeum v Brezne, Stredoslovenské múzeum a Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici, Novohradské múzeum a galéria v Lučenci a Pohronské múzeum v Novej Bani.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie