Nové INFO o KRVAVOM útoku harpúnou: Polícia zadržala PODOZRIVÉHO muža
Útok podľa slov polície smeroval na životne dôležitý orgán a mohol spôsobiť život ohrozujúci stav.
K útoku na 42-ročného muža malo dôjsť v pondelok (20.10.) vo večerných hodinách. Prvé informácie o tomto hrozivom prípade sme vám priniesli už v utorok „Podľa doposiaľ zistených informácií, k útoku na muža došlo šípom z harpúny, ktorý ho zasiahol do oblasti krku,“ uviedli banskobystrickí krajskí policajti na sociálnej sieti.
Krvavé zranenie
„Jeho zranenie si vyžiadalo okamžitý prevoz do nemocnice,“ pokračovali policajti so slovami, že doba liečby zatiaľ ustálená nebola.
„Vieme však potvrdiť, že útok smeroval na životne dôležitý orgán a mohol spôsobiť život ohrozujúci stav,“ poznamenali.
Podozrivého zadržali
V súvislosti s touto udalosťou už bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví. „Polícia zadržala podozrivého muža. Ide o 58-ročného muža z okresu Zvolen. Zadržaný bol umiestnený do policajnej cely,“ spomenuli ďalej policajti.
„Po získaní ďalších dôkazov si prípad prevzal krajský vyšetrovateľ z Banskej Bystrice, pričom zrejme dôjde k zmene právnej kvalifikácie skutku,“ dodali a o pár hodín sa tak skutočne aj stalo.
AKTUALIZOVANÉ o 12.04 hod.: „Krajský vyšetrovateľ v stredu obvinil 58-ročného muža z okresu Zvolen z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu,“ napísali neskôr na sociálnej sieti so slovami, že podľa doposiaľ zistených informácií malo k útoku dôjsť po predchádzajúcej slovnej hádke a vyhrážkach zabitím.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Titul. foto: ilustračné
ÚTOK HARPÚNOU, PODOZRIVÝ JE V RUKÁCH POLÍCIE K útoku na 42 ročného muža malo dôjsť včera (20.10.) vo večerných...
Posted by Polícia SR - Banskobystrický kraj on Tuesday, October 21, 2025