Hokej

Nová brankárska posila Bystrice je z Fínska: Očakávam, že ako tím dosiahneme úspech

Samuliho Terva priviedla do Banskej Bystrica aj ambícia vyskúšať novú výzvu v kariére.

Ilustračný obrázok k článku Nová brankárska posila Bystrice je z Fínska: Očakávam, že ako tím dosiahneme úspech
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Do kádra hokejistov HC ´05 Banská Bystrica pribudol 26-ročný fínsky brankár Samuli Tervo. V novom pôsobisku by mal vytvoriť dvojicu s domácim odchovancom Filipom Belányim. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Pre Terva bude Banská Bystrica prvé pôsobisko mimo Fínska. Doterajšiu kariéru strávil v druhej najvyššej súťaži Mestis. V uplynulých dvoch ročníkoch bol brankárska jednotka v tíme Kiekko-Vantaa. „Samuliho sme si vyhliadli na odporúčanie a spolu s naším trénerom brankárov sme si napozerali jeho zápasy. Jeho hru, aj osobnosť sme si spolu s (s trénerom) Dougom Sheddenom overovali u našich známych vo Fínsku. Zaujal nás svojou výškou (193 cm) a zároveň dobrým pohybom v bránkovisku. Ďalšou z jeho predností je, že dobre číta hru,“ poznamenal manažér banskobystrického klubu pre športový úsek Ľuboš Pisár.

Terva priviedla do Banskej Bystrica aj ambícia vyskúšať novú výzvu v kariére. „Keď ma oslovili z Banskej Bystrice, bol som presvedčený, že pre nadchádzajúcu sezónu to bude pre mňa dobrý klub a dobré miesto. Rozhodovanie mi uľahčilo aj to, že som počul o klube dobré veci,“ poznamenal Tervo, ktorý verí, že pomôže tímu k úspešnej sezóne: „Očakávam, že ako tím dosiahneme úspech a že budem schopný pomôcť mužstvu k výhram vždy, keď dostanem príležitosť.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM