Marcel Páleš Správy

Netradičné dopravné prostriedky pod Urpínom: Vyskúšajte elektrobicykle aj Triximobil!

Aktivity venované zvyšovaniu environmentálneho povedomia verejnosti a prezentáciu ekologickej dopravy pripravila v spolupráci s partnermi Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) v Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Netradičné dopravné prostriedky pod Urpínom: Vyskúšajte elektrobicykle aj Triximobil!
Zdroj: TASR

Triximobil, elektrobicykle, prvá pomoc aj elektromobil

Banskobystrická verejnosť tak bude mať možnosť vidieť a vyskúšať si Trixi mobil, elektrobicykle a elektromobil. Pre najmenších je pripravená inštruktáž o dopravných značkách, pravidlách cestnej premávky a potrebnej výbavy cyklistu. Príslušníci Červeného kríža predvedú ukážku poskytnutia prvej pomoci, a to nielen pri páde z bicykla.

Motivácia pre znižovanie znečistenia okolia

Projekty, pripravované environmentálne súťaže a ďalšie zaujímavosti budú prezentovať pracovníci Centra tvorby krajiny, environmentálnej výchovy a vzdelávania SAŽP v piatok 20. septembra počas Dňa otvorených dverí SAŽP. Tá tento rok oslavuje svoje 20. výročie. Pedagógovia tu získajú informácie o prebiehajúcich programoch a projektoch, ako aj metodické materiály, využiteľné v procese environmentálnej výchovy.

Informovanie verejnosti, ako aj celá kampaň ETM slúži ako motivácia pre obyvateľov na znižovanie znečistenia životného prostredia. Dosiahnuť to možno obmedzením individuálnej dopravy, cestovaním hromadnou dopravou, častejším využívaním alternatívnej mobility a pešou chôdzou. ETM rastie každým rokom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM