Jakub Forgács Krimi

Nešťastie pri Bystrici: Motorkárovi do cesty náhle vbehol srnec, FOTO

Neberte upozornenie policajtov na ľahkú váhu. S prichádzajúcim jesenným obdobím nastupujú na cestách viaceré riziká, ktoré treba brať do úvahy vždy, keď sadáte za volant.

Ilustračný obrázok k článku Nešťastie pri Bystrici: Motorkárovi do cesty náhle vbehol srnec, FOTO
4
Galéria

Zviera vám môže do cesty vbehnúť znenazdajky. Toto riziko platí na jeseň dupľovane. Upozornili na to muži zákona na svojej oficiálnej krajskej facebookovej stránke.

„Presne takáto situácia sa odohrala iba pár dní dozadu v Banskobystrickom okrese, keď vodičovi motocykla prebehol náhle cez cestu srnec. Došlo k zrážke. V tomto prípade išlo o nehodu, ktorá pre vodiča nemala následky na zdraví,“ píšu policajti.

Takéto nehody sa však podľa slov polície môžu skončiť oveľa horšie. Preto je dôležité v tomto období opäť pripomenúť všetkým účastníkom v cestnej premávke, že s prichádzajúcim jesenným obdobím nastupujú na cestách viaceré riziká, ktoré treba brať do úvahy vždy, keď sadáte za volant.

„Jesenné obdobie je pre každého človeka zväčša ťažkým obdobím. Skracujú sa dni, klesajú teploty, prichádza únava. Z hľadiska premávky je tu pochopiteľne počasie, ktoré výrazne ovplyvňuje vlastnosti vozovky a správanie sa vozidla. Okrem vyššej vlhkosti, napadaného lístia, ranných mrazov a hmiel však vstupuje do hry ešte jeden faktor: lesná zver,“ pokračovali muži zákona.

Riziko zrážky so zverou, najmä vysokou, nemožno podceňovať, nakoľko sa práve nachádzajú v období párenia. „V závislosti od druhu vysokej zveri sa začína už v septembri alebo začiatkom októbra a môže trvať až do novembra alebo decembra,“ dodávajú policajti.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z miesta zrážky motocykla so srncom!

V OBRAZOCH: Zrážka so srncom neďaleko Bystrice
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM