Michal Majer Basketbal

Nepríjemná domáca prehra

Banskobystrické basketbalistky nastúpili v ďalšom kole extraligy proti tímu ŠBK Šamorín. Na domácej palubovke sa Bystričankám celkom darí a preto sa očakával zisk dvoch bodov. Realita však bola iná. Po prehre klesli Bystričanky opäť na predposledné m

BK UMB 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 57:74 (16:13, 18:22, 16:20, 7:19)

Najviac bodov: Šimová 17, Felixová 16, Antalecová 6 – Sujová 17, Hodgsonová 14, Ivanová 10

//Trestné hody:// 17/13 – 26/19 //Trojky:// 0 – 3 //Fauly:// 23 – 17

Rozhodovali: Perečinský a Ryšavý, 250 divákov

Stretnutie sa od začiatku vyvíjalo pre domáce basketbalistky dobre a prvú štvrtinu dokázali vyhrať 16:13. Ďalšie tri dejstvá však boli Banskobystričanky v útlme a všetky ich prehrali. Domáce v 25. min ešte viedli 46:41, potom však za tri minúty hostky desaťbodovou šnúrou išli do vedenia 51:46. Od tejto chvíle mali Šamorínčanky navrch. Najvyšší náskok mali v 37. min, keď vyhrávali o 17 bodov – 69:52. Hostky dosiahli prvé víťazstvo v sezóne nad Banskou Bystricou a zauzlili tak situáciu v nadstavbovej časti v skupine o 7. – 9. miesto.