Nasťa Kuzminová ukázala svoju nezlomnosť: Tím podržala aj napriek chorobe!

Kuzminová svojich napriek nalomenému zdraviu nenechala v štichu. Slovenská miešaná štafeta biatlonistov skončila v novej súťaži v programe XXII. zimných olympijských hier v Soči na šiestom mieste.

Marcel Páleš
Ilustračný obrázok k článku Nasťa Kuzminová ukázala svoju nezlomnosť: Tím podržala aj napriek chorobe!
Zdroj: Webnoviny.sk

Anastasii Kuzminovej sa však podarilo dosiahnuť obrovský triumf – zvíťazila sama nad sebou. Aj napriek problémom so suchým kašľom nenechala kolegov v štichu, nastúpila v tímovej súťaži a previedla výborný výkon.

So štartom neváhala

„Včera som celý deň oddychovala a aj v deň pretekov som väčšinou ležala v posteli, aby som nazbierala sily. Ďakujem doktorovi Vachalíkovi, ktorý sa veľmi dobre stará o to, aby som bola v pohode. Čo sa týka pretekov, nemôžem povedať, že to bolo veľmi zlé. Mrzia ma dve netrafené terče na ‘ležke‘. Som však rada, že stojka bola na nulu. Pre mňa bol dnes dôležitejší strelecký výkon než bežecký, pretože s bežeckým som veľmi nepočítala,“ prezradila v cieli 29-ročná Banskobystričanka.

Aj napriek zdravotným problémom Kuzminová neváhala so štartom v stredajších pretekoch. „Kým nemám teplotu a môj stav nie je taký, že musím ležať v posteli, tak chcem súťažiť. Dnes sme mali šancu na dobré umiestnenie a veľmi som chcela podržať tím. Individuálne preteky sú jedna vec, ale tu som súčasťou tímu a som rada, že som mohla štartovať. Ten risk stál za to,“ pokračovala dvojnásobná olympijská víťazka v rýchlostných pretekoch biatlonistiek.

Bolesť si na trati nevšímala

„Hrdlo mi dráždi kašeľ, väčšinou to býva po pretekoch. To však nie je podstatné. Dôležité je, že sa mi podarilo nastúpiť. Určite som nebojovala horšie ako ostatné na mojom úseku. Počas pretekov ma to nebolelo. Keď je športovec v akcii na trati, tak si nevšíma bolesť ani ďalšie obmedzujúce momenty,“ uviedla Kuzminová.

K výbornej druhej streleckej položke v tímových pretekoch Kuzminová ešte dodala. „Trochu mi je ľúto, že som v ´stojke´ nepodala taký výkon v individuálnych pretekoch,“ dodala zverenkyňa trénera Juraja Sanitru, o ktorej prípadnom štarte v piatkovej ženskej štafete sa rozhodne neskôr.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Odporúčame