Namiesto povolenej 50-tky jazdil s alkoholom v krvi vyše 80: Vojak (48) z Bystrice to má už zrátané

400 € ako peňažný trest a zákaz šoférovania na jeden rok, to je trest pre profesionálneho vojaka (48) z Banskej Bystrice. Previnil sa rýchlou jazdou pod vplyvom alkoholu v časti Jakub a Sásová.

Marcel Páleš
Ilustračný obrázok k článku Namiesto povolenej 50-tky jazdil s alkoholom v krvi vyše 80: Vojak (48) z Bystrice to má už zrátané
Zdroj: Webnoviny.sk

Na peňažný trest štyristo eur a ročný zákaz šoférovania za jazdu pod vplyvom alkoholu odsúdil vo štvrtok samosudca Okresného súdu v Banskej Bystrici 48-ročného profesionálneho vojaka Jaroslava V. z tohto mesta. Rozsudok sudca vyhlásil po tom, ako schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor a obvinený rotný, príslušník Vojenského útvaru vo Zvolene.

Rotný v októbri minulého roku jazdil autom Ford Fusion v smere z Ružomberka. V časti Jakub a Sásová ho pre nepovolenú rýchlosť zastavila hliadka Okresného dopravného inšpektorátu. Obvinený totiž v mieste, kde je povolená päťdesiatka, jazdil rýchlosťou až 85 kilometrov za hodinu. Navyše mu policajná hliadka opakovane namerala v dychu viac ako jedno promile alkoholu. Rotný tým spáchal trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Obvinený svoj čin oľutoval a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. Do trestu zákazu šoférovania sa Voškovi zarátava doba od 18. októbra 2013, keď mu polícia zadržala vodičský preukaz. Ak by peňažný trest nezaplatil, šiel by na dva mesiace do väzenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Odporúčame