Jakub Forgács Správy

Námestie SNP prejde rekonštrukciou: Do letných prázdnin na ňom bude nový asfalt

Mesto Banská Bystrica dnes začne realizovať obnovu povrchu zeleného asfaltového koberca vozovky na Dolnej ulici, Námestí SNP a Námestí Š. Moysesa, vrátane opravy súvisiaceho odvodnenia komunikácie.

Ilustračný obrázok k článku Námestie SNP prejde rekonštrukciou: Do letných prázdnin na ňom bude nový asfalt
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Prvé búracie práce sa začnú už dnes. Predpokladaný termín ukončenia prác je do začiatku letných prázdnin, teda do 30. júna. „Práce sú naplánované počas pracovných dní v čase od 7:00 hod do 17:00 hod., avšak v prípade potreby budú prebiehať aj počas víkendových dní,“ povedal prednosta mestského úradu Miroslav Rybár.

Obmedzenia budú iba lokálne a krátkodobé

Obnova bude realizovaná po jednotlivých etapách a úsekoch, ktoré budú na seba nadväzovať. S prácami sa začne vybúraním pôvodného odvodnenia komunikácie na Dolnej ulici od Námestia S. H. Vajanského smerom k Námestiu SNP. Pokračovať sa bude búracími prácami na Námestí SNP. Následne bude položené a napojené nové odvodnenie a dlažobné kocky. Na záver je v štyroch etapách naplánovaná pokládka spodnej vrstvy asfaltov a vrchnej vrstvy, teda zeleného asfaltového koberca.

Dopravné obmedzenia budú počas búracích prác a pokládke nového odvodnenia komunikácie len lokálne a krátkodobé, bez celkového obmedzenia prejazdu Dolnou ulicou a Námestím SNP. „Zásobovanie v zmysle platného dopravného režimu obmedzené nebude, jednotlivé úseky komunikácie budú pre asfaltovacie práce uzatvorené až po deviatej hodine. Presný termín uzávierky úseku komunikácie bude verejnosti vopred oznámený aj na webovej stránke mesta,“ informoval prednosta MsÚ Miroslav Rybár.

Mesto prosí o zhovievavosť

Vedenie mesta Banská Bystrica žiada stavbou dotknutých obyvateľov, podnikateľov a ich klientov, návštevníkov mesta i ostatnú širokú verejnosť o zhovievavosť a ospravedlnenie dočasného, avšak nevyhnutného, obmedzenia komfortu užívania Námestia SNP, Dolnej ulice a Námestia Š. Moysesa.

„Pri realizácií prác budeme primerane rešpektovať dianie na Námestí SNP, teda realizáciu prác prispôsobíme konaniu ohlásených kultúrnych, spoločenských a športových akcií. Verím, že v krátkom čase dosiahneme dlho plánované skrášlenie jedného z najvýznamnejších priestranstiev v Banskej Bystrici,“ povedal primátor Peter Gogola.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM