Jakub Forgács Kultúra

Najväčšie lákadlá týždňa v Bystrici: Prekážkový beh mestom aj charitatívny ples

Už ste premýšľali, ako strávite najbližšie dni? Stačí si vybrať z pestrej ponuky akcií.

Ilustračný obrázok k článku Najväčšie lákadlá týždňa v Bystrici: Prekážkový beh mestom aj charitatívny ples
4
Galéria

TROJKRÁĽOVÝ KONCERT

13. januára o 19:00, Katedrála sv. Františka Xaverského

Trojkráľový koncert Orchestra Camerata Novisoliensis s dirigentom Pavlom Tužinským. V zaujímavom programe sa predstaví okrem sólistov – spevákov a inštrumentalistov aj spevácky zbor Ars vocalis s dirigentkou Andreou Kirschovou z Banskej Bystrice.

JOHANN STRAUSS ML. – CIGÁNSKY BARÓN

14. januára o 18:30, Štátna opera

Dielo Cigánsky barón dodnes patrí k stáliciam svetového operetného neba. Prekypuje tým, čím autor Johann Strauss ml. vládol najviac − iskrivou hudbou a farebnou symfonickou partitúrou s ľahko zapamätateľnými melódiami.

SLOVAK TANGO

14. januára o 19:00, Robotnícky dom

Novoročný koncert spojený s krstom CD s názvom “Malé medvieďa”. Na koncerte odznejú okrem klasických hitov populárnej hudby prvej polovice 20. storočia aj piesne tejto doby z Čiech a Slovenska venované hlavne deťom.

NOVOROČNÝ KONCERT

15. januára o 17:30, Kostol sv. Michala Archanjela

Novoročný koncert Univerzitného speváckeho zboru Mladosť z Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Na vašu účasť sa teší aj dirigent a dramaturg programu prof. Milan Pazúrik.

T. V. RECEPTY

15. januára o 19:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Príbeh slovenskej ženy. Príbeh ženy z radu výnimočne všedných, výnimočne pokorných a výnimočne oddaných. Príbeh o láske, receptoch a modlitbách. Príbeh o živote, ktorý kričal tichom. Príbeh Terézie Vansovej, ktorý je príbehom jej muža…z Fortničky. Všade pomôže milujúca žena.

GHOST / PRÍZRAK

15. januára o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Každého z nás prenasleduje nejaký prízrak. Niektoré prízraky nás samé navštevujú v noci, iné zas márne hľadáme celý život. Ich neviditeľná prítomnosť nás vedie k reálnej vízii a k úprimnému hľadaniu našej túžby. Podnecuje to najlepšie v nás, uchvacuje, ale aj zvádza a deštruuje.

ČÍRA RADOSŤ

16. januára o 17:00, Divadlo Štúdio tanca

Svet plný fantázie, radosti, čírej bezstarostnosti, svet kde sa bavíme a usmievame len tak od srdca. Príďte prežiť Číru radosť. Príďte splynúť so svetom, v ktorom si oddýchnete.

GAS VS. GJGT

16. januára o 17:30, Zimný štadión

Fanúšikov hokeja čaká obľúbené stredoškolské derby. Už o pár dní si zmerajú sily hráči z Gymnázia Andreja Sládkoviča (GAS) a Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského (GJGT).

GIUSEPPE VERDI – LA TRAVIATA

16. januára o 18:30, Štátna opera

La traviata (voľne zblúdilá, stratená, tá, ktorá zišla z cesty) patrí k najznámejším dielam talianskeho operného velikána Giuseppe Verdiho (1813 – 1901). Dielo vzniklo na libreto Francesca Mariu Piaveho, ktorý sa inšpiroval známym dielom Alexandra Dumasa ml. (1824 – 1895) Dáma s kaméliami.

CHARITATÍVNY PLES MESTA BANSKÁ BYSTRICA

17. januára o 19:00, Hotel Lux

Večerom sprevádzajú Lucia Barmošová a Štefan Skrúcaný. Hviezdami večera bude IMT Smile, Kandráčovci, Ilona Csáková, Noga a Skúcaný.

SPARTAN WINTER SPRINT

18. januára, Banská Bystrica

Spartan Winter Sprint je trasa dlhá 5km s 20 prekážkami! Tisíce bežcov si zmerajú sily na preteku, aký sme ešte nezažili.

FARBATOLÁRIUM

19. januára o 10:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov.

JANUÁROVÉ POTULKY MESTOM – POTULKY PO NEZNÁMYCH ZÁKUTIACH OKOLIA BANSKEJ BYSTRICE

19. januára o 14:00, Radnica

V okolí Banskej Bystrice je veľa zákutí, ktoré sú verejnosti málo známe a kde takmer zastal čas. Napriek tomu ukrývajú zaujímavú históriu a ľudia tu žijú uprostred krásnej prírody. Po malebných zákutiach vás bude svojimi fotografiami a rozprávaním sprevádzať Ivona Cimermanová.

PINOCCHIO /Carlo Collodi/

19. januára o 16:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Dobrodružstvá o ceste za šťastím veľkých a malých. Svetoznáma rozprávka o drevenej bábke, z ktorej sa stal chlapec. Dozviete sa v nej, prečo sa nesmie klamať.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj unikátne zábery novoročného ohňostroja zachytené dronom!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Novoročný ohňostroj v Bystrici zachytený dronom
4
Galéria
Zdroj: youtube
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM