Jakub Forgács Rôzne Správy

Najmladšou finalistkou Miss Slovensko je Bystričanka. Viktória prezradila svoj recept na krásu

Je mladá, krásna a očarila aj porotu prestížnej súťaže krásy. Ako sa Viktória Podmanická udržuje vo forme a ktoré miesta v Bystrici jej prirástli k srdcu? Viac prezradila v rozhovore...

Ilustračný obrázok k článku Najmladšou finalistkou Miss Slovensko je Bystričanka. Viktória prezradila svoj recept na krásu
12
Galéria
Zdroj: archív Viktórie Podmanickej

Viktória Podmanická (18) je rodená Bystričanka. Mladá študentka tretej triedy Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici sa venuje šľachetnej činnosti pre občianske združenie PONS, kde ako asistentka pomáha postihnutým deťom. Iba prednedávnom sa zároveň stala najmladšou finalistkou Miss Slovensko 2020, kde ako jedna z dvoch Bystričaniek súťaží pod číslom 12. Vyspovedali sme ju pre vás v rozhovore.

Dostala si sa až do finále prestížnej súťaže krásy. Čakala si až takýto úspech?

Pravdupovediac, ani nie. Už na semifinálovom kastingu som bola jednou z najmladších. (Vo finálovej dvanástke som najmladšia.) Takisto nepatrím úplne k tým vysokým dievčatám a ako jediná mám strojček na zuby. :)

Prečo si sa rozhodla prihlásiť?

Do súťaže Miss Slovensko som sa rozhodla prihlásiť preto, lebo v tomto projekte vidím niekoľko krásnych vecí a myšlienok, ktoré som chcela zažiť aj ja. Moje okolie mi hovorilo, že by som mala ísť za modelku, že by som mala skúsiť modeling, ale ako som už spomínala, môj problém bola výška. Taktiež sa mi páčilo, že z dievčat sa stali dámy, ktoré sa správajú podľa určitej spoločenskej etikety, ešte viac sa starajú a dbajú o svoju vnútornú i vonkajšiu krásu a naučili sa mať rady samé seba.

Mala si už predtým nejaké skúsenosti s modelingom?

S modelingom ako samotným nie, ale mám za sebou pár fotení kolekcií oblečenia a jedno fotenie s našou úžasnou banskobystrickou fotografkou Gabikou Mendelovou.

Čím si podľa teba dokázala zaujať porotu?

Naozaj ťažká otázka. Možno to bolo výzorom, možno mojou cieľavedomosťou a temperamentom. Alebo to bolo tým, že už skoro tri roky sa venujem charitatívnej činnosti. Naozaj neviem, čo to mohlo byť.

Podporujú ťa v súťaži aj tvoji rodičia či priatelia?

Áno, podporujú! A nielen rodičia, ale aj ďalšia rodina, kamaráti, spolužiaci a známi. Cítim od všetkých neskutočne silnú podporu. ĎAKUJEM!

A čo hovoríš na ostatné dievčatá vo finále. Mali ste už možnosť, lepšie sa spoznať?

S dievčatami si veľmi rozumieme, sme super kolektív. Možnosť bližšie sa spoznať sme mali už teraz na prvom štvordňovom sústredení v Bratislave, ktoré vyvrcholilo našim oficiálnym predstavením sa médiám a celému Slovensku.

Panuje medzi vami rivalita?

Ja osobne to tak necítim. Možno sa ale prejaví alebo vystupňuje pred samotným finálovým večerom.

Je niečo, z čoho máš pred finálovým večerom strach?

Ešte som sa veľmi nestihla zamýšľať nad finálovým večerom. Predsa len je to ešte horúca novinka aj pre mňa. Ale určite budem mať rešpekt a kúsok asi aj trému pred takým obrovským dňom/večerom.

Aký je tvoj recept na dokonalú postavu?

Na dokonalú postavu? To je veľmi subjektívne. Každému/každej z nás sa páči niečo iné. Ale čo sa týka mňa a starostlivosti o postavu, tak to nie je nič špeciálne. Jem normálne všetko jedlo, aj keď pomenej mäsa a vyhýbam sa vyprážaným jedlám a fastfoodom. Sladené nápoje pijem len príležitostne. Tento môj jedálniček dopĺňam najmä chôdzou. Ale rada si aj zalyžujem alebo zaplávam.

Chcela by si sa modelingom aj živiť alebo máš po škole iné plány?

Uvidím, podľa toho, čo mi prinesie projekt Miss Slovensko. Ak však budú možnosti a príležitosti, určite by som sa rada venovala modelingu. Keďže som študentkou tretieho ročníka Gymnázia J. G. Tajovského, tak moje najbližšie kroky povedú na vysokú školu. A tak možno skĺbim spolu aj modeling aj ďalšie štúdium.

Ako najradšej tráviš voľné chvíle a ktoré miesta v našom meste máš najradšej?

Voľné chvíle, ktorých mám čoraz menej, veľmi rada trávim len tak doma. Doma s rodinou, nič nerobím, len oddychujem alebo spím. Alebo podniknem niečo s kamarátmi. Buď sa ideme najesť do našej najobľúbenejšej reštaurácie, alebo si ideme len niekam sadnúť na kávičku, koláčik a porozprávať sa. Po novom som si veľmi obľúbila jednu kaviareň. Keď mám náhodou viac voľného času, vybehnem aj do okolitej prírody – Suchý vrch, Laskomerská dolina, Urpín či Park pod pamätníkom SNP. Je toho naozaj veľa, prečo som hrdá Banskobystričanka!

Zábery krásnej Viktórie si viete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Krásna Bystričanka Viktória bojuje vo finále Miss Slovensko
12
Galéria
Zdroj: Miss Slovensko
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM