Monika Obrtalová Kultúra

Najlepšie amatérske fotografie predstaví AMFO 2010

V Múzeu SNP sa v dňoch 5. - 7. novembra 2010 uskutoční celoslovenská vernisáž a výstava 38. ročníka súťaže amatérskej fotografie AMFO 2010. Budú tu prezentované fotografie, ktoré vybrala a ocenila odborná porota z vyše osemsto fotografií mimoriadne v

Súťaž vyhlásilo Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry a cestovného ruchu SR. Na príprave a realizácii celoštátneho kola sa podieľa a aj ho organizačne zabezpečuje Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici. Súťaž prebiehala v troch vekových skupinách: do 16 rokov, do 21 rokov a nad 21 rokov. Každá skupina tvorcov mohla súťažiť v troch kategóriách: v čiernobielej fotografii, vo farebnej fotografii a svoje práce mohli prihlásiť aj do kategórie multimediálna prezentácia. Okrem týchto možností bola v tomto roku mimoriadne zaradená aj samostatná tematická kategória, ktorá súvisela s tým, že Európsky parlament a Rada EÚ vyhlásili rok 2010 za Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu.

Najväčšia účasť bola v skupine A, vo farebnej fotografii, kde sa súťaže zúčastnilo 171 autorov s 379 fotografiami. Z jednotlivých krajov bol v zasielaní fotografií najaktívnejší nitriansky, z ktorého prišlo 201 fotografií od 104 autorov. Banskobystrický kraj bol aktívny najmenej – zaslal len 30 fotografií od 15 autorov. Pri príležitosti celoštátnej súťaže AMFO bude vydaný aj katalóg obsahujúci výber z ocenených a vystavených fotografií. Výstava AMFO v Múzeu SNP v Banskej Bystrici potrvá do 31.1.2011 a v nasledujúcom roku bude mať reprízu v NOC v Bratislave a v rámci českej národnej súťaže aj vo Svitavách v Českej republike.

Zdroj: SOS Banská Bystrica

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM