Jakub Forgács Správy

Nadšenci lietajúcich modelov sa majú na čo tešiť: V Bystrici si to rozdajú stroje od výmyslu sveta

Lietadielka z papiera v mladosti skladal asi každý. Ak aj vám učarovali lietajúce stroje, zbystrite pozornosť. V našom meste sa chystá akcia, na ktorej si ich užijete vo všakovakých podobách.

Ilustračný obrázok k článku Nadšenci lietajúcich modelov sa majú na čo tešiť: V Bystrici si to rozdajú stroje od výmyslu sveta
Zdroj: TASR

Nadšenci lietajúcich strojov sa už onedlho majú na čo tešiť. Centrum voľného času, Havranské 9 v spolupráci s Katolíckym gymnáziom Štefana Moysesa pripravili akciu pre všetkých priaznivcov lietania s halovými modelmi, členov modelárskych krúžkov, deti, mládež a rodičov.

V sobotu od 9:00 do 13:00 sa v telocvični Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa uskutoční súťaž halových modelov. Lietať sa bude nielen pre radosť, ale aj súťažne v kategóriách a víťazi budú odmenení sladkou cenou a diplomom.

Súťažiť budú papierové modely, zhotovené z výkresu A4, halové hádzadlá s maximálnou hmotnosťou do 10 gramov, školské klzáčiky do rozpätia krídiel 700 mm v disciplíne na presnosť pristátia, polystyrénové modely na vzdialenosť letu, lietať sa bude aj s halovými modelmi s gumovými pohonom na čas (ultraľahké a športové), nebude chýbať show (zvláštne modely: samokrídla, kačky, balóny, padáky, vrtuľníky,…) a lietanie s RC modelmi, kategória slow fly a vrtuľníky.

Čítajte tiež:

Nový týždeň je tu a vy ešte neviete, ako ho strávite? Tipy ako ušité pre Bystričanov!

Vybrali sme to za vás: 10 podujatí, ktoré vo februári odporúčame zažiť v Banskej Bystrici

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM