Michal Majer Hokej

Na úvod vysoké víťazstvo Baranov

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica odštartovali turné po Švajčiarsku suverénnym víťazstvom. V utorkovom večernom zápase rozdrvili SCL Tigers Langnau, účastníka najvyššej švajčiarskej súťaže 7:1.

Domáce Tigre začali odvážne a už v 5. min. prekonal Šimonoviča Bucher. Hostia prišli s gólovou odpoveďou na začiatku druhej tretiny, keď v rozpätí trinástich sekúnd strelili dva góly. V čase 20,44 vyrovnal Miroslav Hlinka po Tománkovej asistencii a krátko na to Macejka po spolupráci našej najúdernejšej formácie zabezpečil Baranom vedenie. Domáci sa na vážnejšiu odpoveď nezmohli, gólostroj hostí pokračoval ďalej. Po druhej tretine Banskobystričania viedli už o štyri góly. V 46. min. opäť len sekundy delili presné zásahy nášho tímu. V čase 45,19 Adam Bezák upravil na 1:6 a o pol minútu neskôr uzavrel skóre Jakub Rumpel. Banskobystričania predviedli famózne predstavenie, jediné čo im nevyšlo, boli pozápasové nájazdy. Z piatich hráčov (J. Sýkora, Hamrák, Vartovník, Rumpel, Kútny) sa nepresadil nik, domáci boli úspešní len raz.

Po vysokom víťazstve tréneri Baranov chválou nešetrili. ,,Podali sme zatiaľ najlepší výkon. Hrali sme výborne, predviedli sme dobrý, kolektívny výkon. Úvod sme nezachytili, prvú tretinu sme prehrali, ale potom prišli naše rýchle góly, pekné akcie, chlapci získali sebavedomie. Svoje miesto si zastal aj brankár Šimonovič, pretože šance mal aj súper,“ povedal po zápase asistent trénera Miroslav Chudý.

Banskobystrický tím čaká v stredu druhý zápas, o 19.45 hod. nastúpi proti EHC Biel.

SCL Tigers Langnau – HC ´05 B. Bystrica 1:7 (1:0, 0:5, 0:2)

Góly: 5. Bucher – 21. Hlinka (Tománek), 21. Macejka (Šechný, Bezák), 26. Tománek (Hamrák, Paľov), 27. Macejka (Šechný, Cebák), 40. Tománek (J. Sýkora), 46. Bezák (Macejka), 46. Rumpel (Vizváry)

Zostava HC ´05: Šimonovič – Bambúch, Kolba, Cebák, Cuník, Vantroba, Vizváry, Biro, Kubka – Tománek, M. Hlinka, J. Sýkora – A. Bezák, Šechný, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Vartovník, Hamrák, R. Paľov

Zdroj: hc05.sk