Na Starých Horách spadla lavína

Ozbrojené sily opäť pomáhajú pri mimoriadnej situácii. Tentoraz v obci Staré Hory, v časti Horný Jelenec, kde dnes spadla lavína. Do obce odišli dvaja vojaci a ťažká technika. Pomáhajú spriechodniť cestu a odstraňovať návaly snehu.

Monika Obrtalová

Starosta Starých Hôr Ján Kováč požiadal po vyhlásení mimoriadneho stavu o pomoc veliteľa Zmiešaného krídla Sliač Vladimíra Lisého. Ten vyčlenil vojakov a potrebnú techniku. Viac v tejto chvíli armáda pomôcť nemôže, pretože cesta je v danom úseku veľmi úzka a je potrebné odstrániť sneh. „V sobotu som ubezpečila starostov na Kysuciach, že armáda je v krízových situáciách vždy pripravená pomôcť. Staré Hory to len dokazujú. Pomohli sme hneď, ako nás o pomoc požiadali. Naďalej však platí aj moje druhé vyjadrenie, že vojakov netreba zneužívať a do prác na odstraňovaní následkov snehových kalamít musia obce a mestá zapojiť aj nezamestnaných. S technikou z našej strany problém určite nebude,“ povedala predsedníčka vlády Iveta Radičová, poverená riadením Ministerstva obrany SR.

Premiérka navštívila viaceré samosprávy na Kysuciach, aby skontrolovala stav po snehovej kalamite, ktorá obce a mestá v uplynulých dňoch zasiahla. Apelovala na starostov aj primátorov, aby sa v podobných prípadoch zachovali zodpovedne a svoje požiadavky o pomoc adresovali na kompetentné orgány včas. Zároveň ubezpečila, že prvými refundáciami nákladov, ktoré obciam vznikli, či už pri mrazoch, alebo kalamitnom snežení, sa bude zaoberať už na najbližšom rokovaní vlády.

Zdroj: TASR

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.