Na Slovensku odštartovala peľová sezóna

Aj keď je na horách stále veľa snehu a nočné teploty na väčšine Slovenska klesajú pod nulu, v ovzduší sa už vyskytujú prvé spóry plesní a peľ drevín – prvých jarných alergénov. V Bratislave a teplejších oblastiach Slovenska už kvitnú jelše a liesky,

Monika Obrtalová

„Monitorovacie stanice peľovej informačnej služby na Slovensku tento rok začínajú trošku neskôr ako vlani. Dôvodom sú poveternostné podmienky – najmä sneh a nočné mrazy, ktoré sťažovali možnosť inštalácie lapačov na strechy budov. Prvá spustila peľový lapač od 8. kalendárneho týždňa monitorovacia stanica Úradu verejného zdravotníctva v Bratislave. Zachytila nízke denné koncentrácie peľu jelše a liesky, ojedinele peľ topoľa a stredné až vyššie koncentrácie spór húb (plesní). Od konca februára sme spustili aj monitorovacie stanice pri RÚVZ Banská Bystrica a Trnava, tento týždeň pribudnú monitorovacie stanice v Košiciach, Nitre a Žiline,“ uviedla RNDr. Janka Lafférsová, vedúca oddelenia biológie životného prostredia RÚVZ v Banskej Bystrici.

Podľa nej je tento rok nástup peľovej sezóny dosť atypický, nakoľko ho ovplyvňujú veľké výkyvy teplôt od začiatku roka. Výrazné oteplenie v januári vyvolalo v teplejších oblastiach skoré kvitnutie liesky a už v druhej januárovej dekáde prví pacienti plnili ambulancie alergológov hlavne na západnom Slovensku. Na strednom a severnom Slovensku boli v tom období veľmi výdatné snehové zrážky a nižšie teploty, takže tu ku kvitnutiu liesky v takom rozsahu nedošlo. Prudké ochladenie v závere januára zastavilo kvitnutie liesky na juhu Slovenska a prinieslo alergikom úľavu. Opätovné kvitnutie nastupuje spolu s oteplením v závere februára.

V týchto dňoch môžu alergológovia konštatovať, že na celom území Slovenska začala peľová sezóna jelše a liesky. Počas teplejších dní je potrebné počítať s výrazným nárastom ich denných koncentrácií aj na severe Slovenska. Postupne bude pribúdať peľ ďalších druhov zo skupiny cyprusovité-tisovité, peľ brestu, topoľov a vŕb.

Zdroj: RÚVZ Banská Bystrica

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.