Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  15 °C
Jakub Forgács Rôzne Správy

Na Fončorde mali Vianoce už v predstihu. Nechýbali tradičné dobroty ani darčeky

Najkrajšie sviatky roka nemusíte prežiť iba v kruhu najbližších. Dôkazom sú Komunitné Vianoce, ktoré ste cez víkend mohli zažiť na bystrickej Fončorde.

Ilustračný obrázok k článku Na Fončorde mali Vianoce už v predstihu. Nechýbali tradičné dobroty ani darčeky
25
Galéria

V Komunitnom centre Fončorda to v sobotu dýchalo pravou vianočnou atmosférou. Desiatky návštevníkov všetkých vekových kategórií si mohli užiť najkrajšie sviatky roka už v predstihu a v kruhu ľudí, ktorí na tomto sídlisku spoločnými silami robia veľké veci so srdcom. Sloganom podujatia Komunitné Vianoce bolo „Nie si sám… aby nikto nebol a necítil sa sám…“

Vďaka ochote dobrovoľníkov a štedrých ľudí pod vyzdobeným vianočným stromčekom nechýbali darčeky pre deti, no ušli sa aj dobrovoľníkom a detičkám zo sociálne slabších rodín. V tvorivých dielňach sa vytvárali krásne pozdravy pre seniorov z domova sociálnych služieb, menovky na darčeky aj ďalšie drobnosti na obdarovanie.

V priestoroch komunitného centra rozvoniavali medovníčky, ktoré tu pred pár dňami vlastnoručne upiekli a deti ich spoločnými silami vyzdobili. Nechýbal však ani tradičný punč, výborná kapustnica, na ktorej si všetci pochutili počas obeda, či koláčiky a iné maškrty. Tie priniesili aj samotní návštevníci.

Nechýbal ani program, ktorý zabavil všetky generácie. Bolo ním divadielko O Snehuliakovej mrkve.

„Nezabudli sme aj na tých, ktorí majú radosti v živote menej. Celý deň do komunitného centra chodili návštevy s nádielkami pomoci. Teplé oblečenie, vianočný stromček, debničky jabĺk, potraviny a pochutiny na štedrovečerný stôl, sladkosti, dekorácie ale aj stravné lístky. O to všetko sa mnohí podelili alebo ochotne rozdelili,“ povedali koordinátorky komunitného centra, ktoré každé jedno stretnutie s darcami potešilo. „Posolstvo Vianoc žije! Lásky medzi ľuďmi stále je, aj na rozdávanie. a to je skvelá správa,“ dodali.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z podujatia Komunitné Vianoce!

V OBRAZOCH: Na Fončorde sa oslavovali Komunitné Vianoce už v predstihu
25
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk