Jakub Forgács Krimi

Na bystrickú mestskú políciu zavolal bezdomovec. Povedal slová, ktoré až dojmú

V meste pod Urpínom žijú stovky ľudí bez domova. Hoci niekde robia problémy, za pomoc vedia byť vďační. Telefonát jedného z nich hovorí za všetko.

Ilustračný obrázok k článku Na bystrickú mestskú políciu zavolal bezdomovec. Povedal slová, ktoré až dojmú
5
Galéria
Zdroj: TASR

Aj Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici má podiel na tom, že počas silných mrazov, ktoré udreli začiatkom nového roka, v meste pod Urpínom nezamrzol ani jeden bezdomovec. Dokonca im jeden z nich zavolal na útvar a povedal: „Ďakujem, že ste ma nenechali zmrznúť.“

„Je to jedna zo základných úloh mestských policajtov – ochrana života a zdravia – taktiež bezdomovcov v období tuhých mrazov. Aj keď bolo zaznamenané jedno úmrtie človeka, tento však nebol v sieti ľudí bez domova a berie sa to ako náhla príhoda, v dôsledku ktorej občan zomrel na ulici,“ konštatovali mestskí policajti.

O bezdomovcov je postarané zo strany Oddelenia sociálnej a krízovej intervencie Mestského úradu Banská Bystrica v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. V rámci svojich možností pomáhajú aj cirkevné organizácie. Ľudia bez domova mohli počas veľkej zimy využiť napríklad služby ohrevne.

„MsP aktívne spolupracuje s týmito inštitúciami počas celého roka pri záchrane bezdomovcov v prípade ohrozenia ich života alebo zdravia. V súčasnosti je v meste podchytených asi 300 ľudí bez domova, ktorí využívajú siete pomoci. Zhruba 50 ľudí stále odmieta tieto možnosti a žije si svojím slobodným spôsobom bez pravidiel,“ tvrdí MsP.

Foto: ilustračné

Mestská polícia Banská Bystrica v OBRAZOCH
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie