Jakub Forgács Správy

Mrazivé divadlo neďaleko od Bystrice: Z tohto vám prebehnú zimomriavky nielen po chrbte

Pohľad, z ktorého doslova zamrazí. Už o pár dní sa iba pár kilometrov od Banskej Bystrice bude diať čosi, na čo si netrúfne len tak hocikto. Tu sú ďalšie podrobnosti...

Ilustračný obrázok k článku Mrazivé divadlo neďaleko od Bystrice: Z tohto vám prebehnú zimomriavky nielen po chrbte
Zdroj: TASR

Odvážlivci, ktorí sa zimy veru neboja. To sú ľadové medvede, muži a ženy, ktorí na Štefana, 26. decembra o 10:00, opäť skočia do vodnej nádrže Motyčky, aby si vychutnali plávanie v studených vodách pri nízkych teplotách. Stretnú sa už po 16. raz a už tradične, rok čo rok, stúpa počet zúčastnených otužilcov a otužilcov.

Pred rokom vyrazilo k vodnej nádrži Motyčky pod Donovalmi vyše 60 otužilcov, aby si užili Štefanské plávanie v ľadovej vode, ktorá ich má naštartovať do nového roka. Vonku bol mínus jeden stupeň, voda v nádrži mala sedem stupňov Celzia.

Ľadové hry na Motyčkách sa každoročne konajú na Štefana a zaplávať si chodia nielen „ľadové medvede“ z Banskej Bystrice a blízkeho okolia, ale po toľkých rokoch už aj z celého Slovenska.

Klub Slovenských ľadových medveďov v Banskej Bystrici je najpočetnejší na Slovensku. Jeho členovia sa pravidelne stretávajú a otužujú. Čím ľadovejšia voda, tým lepšia akcia.

Čítajte tiež:

Po železnici pôjde mimoriadny vlak: Zažiť môžete krásnu romantiku, vo vozni aj veľký symbol Vianoc

Zdroj: tasr / dnes24

FOTO: Neďaleko Bystrice skončia desiatky ľudí v ľadovej vode
11
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM