Správy

Ministerstvo kultúry rozhodlo: Kto povedie Digitalizačné centrum Múzea SNP?

Múzeum SNP má prejsť delimitáciou, pripravuje sa presun zo zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry pod správu Ministerstva obrany SR. Do začiatku októbra by mal prísť do parlamentu legislatívny návrh, ktorý túto zmenu rieši.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo kultúry rozhodlo: Kto povedie Digitalizačné centrum Múzea SNP?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovenská národná galéria (SNG) bude poverená vedením Digitalizačného centra v Banskej Bystrici, organizačnej zložky Múzea SNP. Informovalo o tom vedenie SNG.

Rozhodnutie Ministerstva kultúry (MK) SR vníma ako logický krok smerom k naplneniu komplexnej stratégie digitalizácie kultúrneho dedičstva. „Na základe skúseností s prevádzkou profesionálneho a dôveryhodného digitalizačného centra SNG vo Zvolene a Bratislave je zrejmé, že takúto úlohu odborníci z národnej galérie spolu s kolegami z Banskej Bystrice zvládnu na profesionálnej úrovni,“ uviedla generálna riaditeľka SNG Alexandra Kusá.

Pripomenula, že výsledky práce digitalizačného centra SNG sú už niekoľko rokov verejne prístupné na aktívnej stránke webumenia.sk, ktorá momentálne sprístupňuje 166-tisíc umeleckých diel zo zbierok slovenských a českých galérií. SNG chce ministerstvu kultúry v najbližšom období predložiť aktualizovanú stratégiu rozvoja digitalizačného centra.

Ďalšie aktuálne správy

Múzeum SNP má prejsť delimitáciou, pripravuje sa presun zo zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry pod správu Ministerstva obrany SR. Do začiatku októbra by mal prísť do parlamentu legislatívny návrh, ktorý túto zmenu rieši. Rozsah a spôsob delimitácie rieši pracovná skupina.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Banskej Bystrice

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM