Jakub Forgács Rôzne

Milovníci dvoch kolies v Bystrici majú dôvod na radosť: Pod Urpínom vyrastie nová cyklotrasa

Dobré správy pre nadšencov jazdy na dvoch kolesách! V našom meste vyrastie nová cyklotrasa, ktorá by mohla dopomôcť k zvýšeniu bezpečnosti cyklistickej komunity.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci dvoch kolies v Bystrici majú dôvod na radosť: Pod Urpínom vyrastie nová cyklotrasa
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola a generálny riaditeľ spoločnosti Granvia Eric Genêtre v pondelok podpísali darovaciu zmluvu, podľa ktorej koncesionár severného obchvatu R1 Pribina finančne podporí výstavbu novej cyklotrasy v meste pod Urpínom.

Navrhnutý projekt počíta s prepojením mesta Banská Bystrica východným smerom s miestnou časťou Šalková, odkiaľ vedie priame napojenie na nadregionálne cykloturistické trasy Zelená stuha Pohronia a Donovalská cyklomagistrála. Projekt je okrem iného aj súčasťou cykloradiály R10, ktorá je navrhnutá v Územnom generele nemotorovej dopravy mesta Banská Bystrica.

Primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola je presvedčený o tom, že správa o podpísaní darovacej zmluvy poteší mnohých Banskobystričanov. „V našom meste sa snažíme o rozvoj nemotorovej dopravy a podporu iných spôsobov dopravy ako je individuálny motorizmus. Je podľa mňa potrebné myslieť do budúcnosti, šetriť životné prostredie a zachovať ho tak pre budúce generácie. Našou úlohou je vytvárať podmienky, aby sa takéto spôsoby dopravy mohli rozvíjať, a preto som veľmi rád, že sa nám postupne darí spájať jednotlivé cyklotrasy tak, aby vytvorili funkčnú sieť,“ povedal primátor.

Plánovaná cyklotrasa je momentálne v štádiu projektovania. Jej odhadovaná dĺžka je 3,2 kilometra. „Vybudovanie kvalitnej cyklotrasy výrazne prispeje k zvýšeniu bezpečnosti cyklistickej komunity a sme radi, že ju môžeme podporiť. Veríme, že cyklotrasa bude prínosom pre všetkých užívateľov dopravy," povedal Eric Genêtre.

Foto: mesto Banská Bystrica

Cyklisti v Bystrici majú dôvod na radosť: Pod Urpínom vyrastie nová cyklotrasa
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM