Jakub Forgács Krimi

Mestskí policajti si v Bystrici posvietili na alkohol u mladých. Takto to dopadlo

Napriek zákazu požívania alkoholu osobami mladšími ako 18 rokov, policajná kontrola v Bystrici odhalila hneď niekoľko jeho porušení. Vo väčšine prípadov išlo o dievčatá.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí policajti si v Bystrici posvietili na alkohol u mladých. Takto to dopadlo
1
Galéria
Zdroj: TASR

Mestská polícia v Banskej Bystrici v súčinnosti s pracovníkmi oddelenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately Úradu práce sociálnych vecí a rodiny vykonala z piatku na sobotu 7. decembra 2019 preventívno-bezpečnostnú kontrolu zameranú na dodržiavanie zákazu požívania alkoholu osobami mladšími ako 18 rokov.

„Zákon všeobecne zakazuje osobám mladším ako 18 rokov požívať akékoľvek alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a ukladá im povinnosť podrobiť sa orientačnej dychovej skúške. Napriek tomuto zákazu bolo u dôvodne podozrivých maloletých a mladistvých z porušenia zákona zistené požitie alkoholu vo ôsmich prípadoch. Z tohto počtu pozitívnych zistení bolo 5 dievčat (z toho 3 maloleté a 2 mladistvé) a 3 mladiství chlapci,“ píšu mestskí policajti.

Ako ďalej uvádza mestská polícia, za porušenie zákazu u maloletých osôb zodpovednosť preberajú ich zákonní zástupcovia, ktorým môže byť v zmysle zákona uložená pokuta. Mladiství si za tento delikt zodpovedajú sami. „Všetky tieto správne delikty budú mať dohru v správnom konaní v mieste trvalého pobytu dotknutých osôb,“ dodávajú.

Mestská polícia plánuje pokračovať v takýchto preventívno-bezpečnostných kontrolách aj naďalej. Taktiež sa bude zameriavať aj na zákaz predaja a podávania alkoholu neplnoletým osobám. Mestská polícia týmto apeluje aj na rodičov neplnoletých osôb, aby sa podieľali na prevencii závislostí, aby dieťa vedelo, že konzumácia alkoholu maloletými a mladistvými je neprijateľná a zákonom zakázaná.

Foto: ilustračné

Mestskí policajti si v Bystrici posvietili na alkohol u mladých
1
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM