Michal Majer Rôzne

Mesto podporí projekt vzdelávania rómskych komunít

Päťpercentné spolufinancovanie projektu z fondov Európskej únie (EÚ) nazvaného Podpora vzdelávania - šanca pre zmenu, dnes schválili poslanci Mestského zastupiteľstva. Mesto tak na jeho realizáciu zo svojho rozpočtu vyčlení 16.000 eur. Podpora projek

Projekt je súčasťou Lokálnej stratégie komplexného prístupu k marginalizovaným rómskym komunitám v meste Banská Bystrica. Účelom stratégie komplexného prístupu je posilnenie spolupráce, efektívnejšej koordinácie činností a finančných zdrojov smerujúcich k zlepšeniu životných podmienok príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít. „Do projektu chceme zapojiť asi 120 ľudí z piatich marginalizovaných rómskych komunít nachádzajúcich sa v meste pod Urpínom. Určený je nielen pre deti a mládež, ale aj pre dospelých ľudí. Celková výška finančných nákladov na realizáciu projektu pri spomínanom päťpercentnom spolufinancovaní mestom je 320.000 eur. Mesto finančné prostriedky vyčlenilo v rozpočte Oddelenia strategického rozvoja mesta a verejného obstarávania,“ informovala vedúca odboru sociálnych vecí banskobystrického Mestského úradu Mária Filipová.

Strategickým cieľom tohto programu je okrem iného poskytnúť možnosť kvalitného, dôstojného života pre všetkých obyvateľov mesta. Tiež poskytovať im kvalitné a flexibilné sociálne a zdravotnícke služby a využiť existujúci vzdelávací program multikultúrnej a protipredsudkovej výchovy rómskych a nerómskych rodičov a pedagogických pracovníkov. Realizácia programu je naplánovaná na dva roky.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM