Marcel Páleš Samospráva

Maňka prehovoril o predvolebnom boji: Na flek župana si trúfa aj bez bilbordov

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) bude po štvorročnej konsolidácii pripravený v najbližších štyroch rokoch investovať do rozvoja. Ale to len v prípade, že sa jeho predsedom opäť stane Vladimír Maňka (SMER-SD).

Ilustračný obrázok k článku Maňka prehovoril o predvolebnom boji: Na flek župana si trúfa aj bez bilbordov
Zdroj: TASR

Odznelo to na dnešnej tlačovej konferencii k začiatku jeho kampane.

Ušetrili takmer 260 miliónov

Kraj bude v prípade jeho úspechu rozvíjať najmä školstvo, sociálne služby, cestnú infraštruktúru a cestovný ruch, podstatnú časť na ich rozvoj chce získať prostredníctvom eurofondov. „Aktuálne sme napríklad získali asi 18 miliónov eur na tri projekty v oblasti infraštruktúry,“ pripomenul Maňka.

Ako ďalej uviedol, BBSK za jeho vedenia ušetrilo takmer 260 miliónov eur. Najväčšiu časť tvorili prostriedky získané z eurofondov (112 miliónov eur), vyhraté súdne spory činili zhruba 106 miliónov eur a náklady, ušetrené na chod úradu tvorili asi 39 miliónov eur.

Peniaze za bilbordy radšej sociálnym domovom

Maňka pripomenul aj svoj osobný prínos pre úrad za uplynulé štyri roky, ktorý mal tvoriť asi 300 000 eur. Najväčšou čiastkou bol jeho štvorročný plat vo výške 200 000 eur, ktorého sa zriekol hneď pri nástupe do funkcie. Na viac ako 55 000 eur vyčíslil svoj prínos v tom, že všetky náklady, vyplývajúce z práce predsedu BBSK, ako sú súkromné auto, ktorým počas funkcie jazdil, počítač a telefón, ktoré používal, si platil zo svojich vlastných zdrojov. Okrem toho venoval 56 000 eur aj na charitatívnu činnosť.

Ako pripomenul, podobnou cestou sa chce vydať už aj počas kampane, kedy asi 30 000 eur, ktoré počítal vydať na 150 kampaňových bilbordov, chce rozdeliť medzi sociálne domovy v kraji.

Na jeho post chcú aj Kaník a Konárik mladší

V. Maňku podporuje zatiaľ vo voľbách na predsedu BBSK okrem vlastnej strany SMER-SD aj KDH a SMK. Okrem Maňku zatiaľ ohlásili svoju kandidatúru na predsedu BBSK aj Ľudovít Kaník (SDKÚ-DS, Most-Híd a SaS) a Karol Konárik mladší, ktorého podporuje SNS.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM