Majster deklasoval vicemajstra. Barani neinkasovali, Trenčanom nadelili päťku

Na zápas pod Urpínom budú mať fanúšikovia baranov dobré spomienky. Ich obľúbenci zdolali súpera, nastrieľali mu päťku.

Ilustračný obrázok k článku Majster deklasoval vicemajstra. Barani neinkasovali, Trenčanom nadelili päťku

Domáci vyhrali šťastne prvú tretinu po kurióznom góle v 18. minúte. Za strelca rozhodcovia určili Sellecka, ktorý cez hokejku Dlouhého trafil prázdnu bránku, no o gól sa zaslúžil aj Higgs nahrávkou spoza bránky. Na oboch stranách sa zrodilo v úvode niekoľko streleckých pokusov a aj šancí, tú najväčšiu spálil v 18. minúte Ďatelinka, keď úplne osamotený pred bránkou Valenta neprekonal. Trenčania zaujali ofenzívnym spôsobom, v 8. minúte vyskúšal Dlouhý postreh Williamsa, v presilovke potom Luža. Domáci akoby hrali na pol plynu, no aj ten im stačil na vypracovanie ďalších príležitostí. Jednu zo zriedkavých vydarených kombínácii nezužitkoval v 14. minúte Lichanec po prečíslení a spolupráci so Šťastným, keď v ideálnom postavení netrafil puk.

V druhej tretine vzruchu spočiatku veľa nepribudlo, o ten najväčší sa postaral v 28. minúte gólovým tečom Zigo po strele Nemčíka od modrej. V 35. minúte pri prečíslení troch na jedného Šťastný premárnil obrovskú šancu, brankár Valent už ležal na zemi, no stihol ešte do strely vložiť vyrážačku. Tretí gól domácich padol onedlho v 36. minúte a zaslúžil sa oň úplne voľný Gabor. O 17 sekúnd neskôr odrazený puk namieril do siete Higgs a pri štvorgólovom vedení vyhnal Valenta z bránky. Padnúť mohli aj ďalšie góly, 10 sekúnd pred sirénou mal k nemu blízko aj uzdravený kapitán domácich Surový.

V tretej tretine po niekoľkých sekundách Asselin spálil ďalšiu možnosť, v 48. minúte v tomto trende pokračovali Selleck, potom Higgs v presilovke, v 54. minúte Sýkora. Náhradný brankár Šimko predsa len kapituloval v 55. minúte po prečíslení a góle Šťastného, ktorým zvýraznil krutú prehru Trenčanov.

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Vedeli sme, že to bude vyrovnaný súboj, pretože tieto vzájomné súboji sú poznačené dramatickým bojom. Spočiatku bol zápas vyrovnaný, my sme dobre bránili, z obrany sme vychádzali, a potom sme boli vysoko efektívni v útoku. Darilo sa nám, šance nám prinášali góly a dobre sa na to pozeralo, aj diváci mohli byť spokojní. Hrali sme veľmi dobre a budem rád, keď na tento výkon nadviažeme.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Začiatok nebol zlý, aj pohyb, šance sme si vytvorili, no na rozdiel od nás ich súper premieňal, no my nie. Mal vysokú efektívnosť, preto je víťazstvo Bystrice zaslúžené. My sme ukázali aj dobré momenty, ale aj zle riešené situácie a také skúsené mužstvo, akým boli domáci, to využilo. Ak chceme byť úspešní, musíme tento nedostatok odstrániť.“

Tomáš Zigo, strelec jedného gólu B. Bystrice: „Po zranení som sa tešil, že konečne môžem hrať, naozaj sa teším z každého striedania. Verím, že forma porastie, že sa budeme zlepšovať, nielen ja, ale aj tím. Na Trenčín sme sa veľmi dobre pripravili, zápas sme zvládli a radi by sme v tomto výkone pokračovali. Predtým sme hrali zápasy, v ktorých sme si vytvorili tlak, no nestrieľali góly, teraz nám to padalo a navyše si brankár udržal čisté konto.“

Michal Valent, brankár Trenčína: „Prehrali sme 0:5, do toho stavu 0:2 bol zápas stále otvorený, potom sme z nepochopiteľných príčin vypadli na päť minút zo zápasu. Dostávame góly ako dostávame, neustále sa to opakuje a je to škoda. Po zápase s Popradom sme verili, že podáme dobrý výkon, potrebujeme vyhrávať, no toto nás zase môže vrátiť naspäť. Musí sa to nejako zlomiť a verím, že sa vrátime na víťaznú vlnu. Musíme sa z toho poučiť, je to stále dookola, s neustálymi chybami. Vieme, o čo hráme, čo sa deje, Bystrica bola tentoraz úplne hrateľná, nevytvorila si nejaký tlak, no napriek tomu sme dostali päť. Musíme pracovať nielen na veľkých, ale aj na malých maličkostiach a až potom sa dostaneme tam, kde by sme chceli byť.“

HC'05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

• Góly: 18. Selleck (Higgs, Asselin), 28. Zigo (Nemčík, Kubka), 36. Gabor (Higgs, Marshall), 36. Higgs (Sloboda), 55. Šťastný (Varga).
  • Rozhodovali: M. Novák, T. Orolin – Šoltés, Šefčík
  • Vylúčení: 4:3
  • Presilovky: 0:0
  • V oslabení: 0:0
  • Zmeny: 36. Šimko za Valenta, 29. R. Varga za zraneného Lichanca
  • 2344 divákov
  • HC'05 iClinic B. Bystrica: Williams – Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Mihálik, Nemčík – Asselin, Higgs, Selleck – Gabor, Češík, Kabáč – Sýkora, Faille, Surový – Lichanec, Šťastný, Zigo – R. Varga
  • Dukla Trenčín: Valent (36. Šimko) – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Luža, Pač, Kovář – T. Varga, Dlouhý, Mikula – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Luhový – D. Hudec, Švec, Pardavý