Lúpež ako z filmu. Maskovaní muži vykradli zlatníctvo priamo v centre Bystrice

Zlodeji si podľa slov polície z predajne odniesli rôzne šperky z bieleho aj žltého zlata, čím spôsobili majiteľke škodu nie menej ako 30-tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Lúpež ako z filmu. Maskovaní muži vykradli zlatníctvo priamo v centre Bystrice
Zdroj: Policajný zbor SR

Terčom ozbrojených lúpežníkov sa v utorok (13.11.) v podvečerných hodinách stala prevádzka zlatníctva na Dolnej ulici v Banskej Bystrici. Informovala o tom banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„Neznámi páchatelia vošli krátko pred 17:00 do prevádzky zlatníctva, kde sa v tom čase nachádzali pracovníčky predajne. Maskovaní muži si z predajne odniesli rôzne šperky z bieleho aj žltého zlata, čím spôsobili majiteľke škodu nie menej ako 30-tisíc eur,“ pokračovala hovorkyňa.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva. Po „horúcej“ stope neznámych mužov v súčasnosti intenzívne pátrame. Podrobnejšie informácie preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť,“ dodala Kováčiková.

Touto cestou sa polícia obracia aj na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu. V prípade, že niekto v utorok (13.11.) v čase okolo 17:00 spozoroval čokoľvek, čo by mohlo mať súvis so spáchaním spomínaného zločinu, oznámte to polícií.

Zdroj: Dnes24.sk