Jakub Forgács Správy

Lunter ocenil výnimočné osobnosti BBSK: Medzi 11 laureátmi sú primátor, lekárka aj novinárka

Viac ako štyri desiatky nominácií poslala koncom minulého roka verejnosť do Ceny predsedu BBSK. Oceňovanie osobností sa konalo po druhý raz, opäť počas slávnostného januárového zasadnutia župného zastupiteľstva.

Ilustračný obrázok k článku Lunter ocenil výnimočné osobnosti BBSK: Medzi 11 laureátmi sú primátor, lekárka aj novinárka
31
Galéria
Foto: Marek Mačica / Zdroj: BBSK

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) opäť ocenil výnimočné osobnosti, ktoré svojimi aktivitami prispievajú k rozvoju a šíreniu dobrého mena kraja. Aj tento rok cenu udelil jedenástim laureátom z rôznych oblastí. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK.

Ocenení šperkom

Viac ako štyri desiatky nominácií poslala koncom minulého roka verejnosť do Ceny predsedu BBSK. Oceňovanie osobností sa konalo po druhý raz, opäť počas slávnostného januárového zasadnutia župného zastupiteľstva.

Cenu predsedu získalo jedenásť laureátov, v autorskom šperku ju zhmotnil Ján Sajkala, absolventa VŠVÚ, ktorý bol v minulosti tiež autorom napríklad ocenení ViaBona Slovakia pre Nadáciu Pontis. Ocenenie navrhol tak, aby vyjadrovali symboliku spolupráce a vitality a laureáti ho mohli používať aj ako osobný šperk na bežné nosenie.

Príhovor primátora

„Veľmi ma teší, že už po druhý raz som mohol oceniť systematickú prácu a výnimočné výkony tých, ktorí v našom kraji žijú, pracujú, ktorí v ňom zanechali nezmazateľnú stopu. Hovorím o ľuďoch, ktorí s nasadením usilujú a usilovali o to, aby sa tu žilo lepšie. Patrí im moja vďaka a uznanie,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Podľa jeho slov kraj čelí mnohým výzvam, ale práve takéto inšpiratívne osobnosti prispievajú k spoločenskej stabilite, podpore a vzájomnej spolupráci, ktoré sú kľúčové pre ďalší rozvoj.

„Napriek negatívnemu vnímaniu celkovej situácie v našej republike, viac ako polovica obyvateľov nášho kraja hodnotí situáciu v BBSK pozitívne. To je dôležitá spätná väzba pre nás všetkých a potvrdenie, že naša práca má zmysel,“ doplnil Ondrej Lunter.

Mená a krátke vizitky ocenených laureátov si môžete pozrieť na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Predseda BBSK ocenil výnimočné osobnosti kraja
31
Galéria
Foto: Marek Mačica / Zdroj: BBSK
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM