Letnú sezónu v Bystrici otvoria už onedlho. V tento deň vytryskne fontána

Bystričania otvoria letnú sezónu 28. apríla spustením fontány na námestí. Na čo všetko sa môžu tešiť počas otvorenia letnej turistickej sezóny?

Jakub Forgács

Letnú turistickú sezónu Banská Bystrica otvorí 28. apríla počas jubilejného piateho ročníka Vínšpacírky, ktorá rovnako ako vlani odštartuje kultúrne leto v meste pod Urpínom. Organizátori sa spoliehajú na príjemné jarné počasie, ktoré podčiarkne nielen chuť vína v pohároch degustujúcich, ale i zážitok z prvého tohtoročného vytrysknutia starobylej fontány na Námestí SNP.

„Vínšpacírka, s tradičným Jazz Festivalom a účasťou umelcov i zo zahraničia, dokázala zaplniť námestie už niekoľko rokov po sebe. Myslím, že to je cesta ako podporiť región, ale tiež samotný cestovný ruch v našom meste. O Banskej Bystrici sa vďaka tomuto podujatiu hovorí čoraz viac,“ konštatoval primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Slávnostné odpočítavanie a spustenie fontány, ktoré má prebudiť Banskú Bystricu zo zimného spánku, sa začne v deň otvorenia letnej sezóny o 15:00.

Ako Nosko dodal, pre majiteľov lístkov na vínny festival bude v tento deň zadarmo prístupná Hodinová, tzv. šikmá veža, a to v čase od 14:00 do 18:00. Podľa neho program tohtoročného kultúrneho leta bude tradične bohatý a zaujímavý, pričom sa ešte „doťahujú“ posledné podujatia.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z minuloročného otvorenia letnej sezóny v Bystrici!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame