Monika Obrtalová Rôzne

Lávka cez potok za 9 000 €? Námestník všetko vysvetlí

Narazili ste v rámci hospodárenia mesta na podozrivé zmluvy či na neekonomické kroky? Potom neváhajte a obráťte sa so svojimi podnetmi na ekonomického námestníka Banskej Bystrice. Ten niekedy musí čeliť aj naozajstným perličkám...

Banskobystričania, ktorí sa zaujímajú o hospodárenie s financiami v meste pod Urpínom a majú k nemu otázky či nejaké pripomienky, môžu tak urobiť počas Dňa otvorených dverí ekonomického námestníka mesta Branislava Slaného každý posledný štvrtok v mesiaci. Táto služba funguje od septembra minulého roku a podľa Slaného treba povedať, že záujem o ňu je, hoci nie enormný.

„Ale traja – štyria ľudia v daný deň prídu a porozprávajú niečo z problematiky,“ zhodnotil. Ktokoľvek z Banskobystričanov môže podľa Slaného v tento deň prísť a porozprávať sa s ním, ak má pocit, že mesto na niečo vynakladá neefektívne peniaze alebo sa správa neekonomicky.

Prípadne si všimne niečo v rámci zverejňovania objednávok a zmlúv a pýta sa na konkrétnosti. „Ako perličku by som spomenul, že mladý muž sa prišiel pýtať na objednávku projektu na lávku za 9 000 eur, ale myslel si, že to je nejaká lávka cez potok. To bol celý most, takže sme si to vzájomne vysvetlili.“ Podnety tiež dostal napríklad na parkovacie miesta či na prevádzkové náklady v domovoch sociálnych služieb.

Slaný si myslí, že takáto služba je potrebná: „Viac očí viac vidí a ja uvítam každý jeden podnet, aj od radového občana, na to, ak mesto naozaj na niečo vynakladá finančné prostriedky neefektívne.“ K zavedeniu DOD ho inšpiroval titulok v médiách, ktorý hovoril o tom, že mesto platí za niečo, za čo nemusí. To bol pre neho spúšťací mechanizmus. Ak sa teda takéto prípady vyskytujú, Slaný chce o nich vedieť. „Aby sme ich mohli riešiť,“ dodal.

bystrica24/tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM