Jakub Forgács Kultúra

Kvety aj včelie produkty od výmyslu sveta. Desiatky vystavovateľov zamierili do Bystrice

Banská Bystrica ožila farbami kvetov. Dôvodom nie je iba jar v uliciach, ale aj obľúbené výstavy, na ktorých si na svoje prídu záhradkári i včelári. Čo všetko ponúkajú?

Ilustračný obrázok k článku Kvety aj včelie produkty od výmyslu sveta. Desiatky vystavovateľov zamierili do Bystrice
Zdroj: TASR

V areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici otvorili tradičné jarné prezentačno-predajné výstavy Kvetena a Včely. Návštevníci sa až do 6. mája, kedy končia, môžu inšpirovať, ako si zveľadiť a skrášliť svoje jarné záhrady a od odborníkov sa dozvedia všetko užitočné o včelárstve.Výs­tavy budú sprístupnené od 9:00 do 18:00.

Ako informoval Ján Mesík z usporiadateľskej banskobystrickej spoločnosti MEEN, v exteriéri a interiéri múzea sa prezentuje okolo 80 vystavovateľov. Podľa skúseností z uplynulých rokov, aj teraz očakávajú návštevnosť 10 000 až 12 000 ľudí.

Na 18. ročníku záhradníckej výstavy Kvetena návštevníci nájdu rozmanité kvetiny, okrasné a ovocné dreviny, sušené kvety, floristický materiál, záhradnú mechanizáciu a pomôcky, hnojivá, semená a uvidia drobnú záhradnú architektúru i nábytok. Súčasťou výstavy sú tiež rôzne služby, chovateľské potreby, bazény či bazénové príslušenstvo.

Včelárstvu je venovaný 7. ročník výstavy Včely, ktorá prezentuje úle, medzistienky, medomety, dymáky, ochranné pomôcky, liečivá či dezinfekčné prostriedky. Zo včelích produktov sú okrem medu, propolisu, včelieho vosku a materskej kašičky zastúpené i ďalšie potravinárske výrobky a liečivá.

Čítajte tiež:

Štart nového mesiaca so šikovným prehľadom. Čo prinesie prvý májový týždeň v Bystrici?

FOTO: Bystrickí gymnazisti idú príkladom. Vyčistili ihriská aj mestský parčík

Foto: ilustračné

FOTO: Centrum Bystrice rozkvitlo a rozvoniava medom
11
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM