Marián Handzuš Hokej

Kúzlo Baranov prelomené

Banskobystrickí hokejisti prišli po 14 zápasoch opäť o všetky body. Obral ich o ne rozbehnutý Poprad, ktorého káder je vystužený viacerými hráčmi s bohatými medzinárodnými skúsenosťami vrátane doliečeného Bartečka.

HK Poprad – HC'05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Kmiť, 43. Bartečko, 59. Nagy – 22. Kútny

Rozhodovali: Jonák – Kalina, M. Korba. vylúčení: 6:12, navyše: 12. Kroták (Poprad) 10. min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 4126 divákov

Brankári mali od úvodných chvíľ možnosť prejaviť svoje schopnosti a aktéri na ľade len čakali, kto urobí prvú chybu. Po pol minúte vyhodil Šimonovič puk mimo ľad a Banskobystričania prvý raz zahrievali trestnú lavicu. Ešte sa nič nedialo, ale keď išiel odpykávať trest Kútny za hákovanie, sotva sa zohrial na lavičke, diváci jasali z otváracieho gólu Kmiťa. Popradčania dostali akoby novú krv, lavíny na súperovu bránu sa valili, ale ich bývalý spoluhráč v banskobystrickej bráne s pokojom odolával tlaku. V polovici tretiny si neudržal jazyk na uzde domáci kapitán Kroták, ktorý za sekanie dostal dve minúty a navrch si vykoledoval aj 10 minút za nešportové správanie.

Popradčania hrali v úvode strednej časti presilovku a mohli dať aj druhý gól, lenže priskoro zabudli na zadné vráta a napokon z toho mali radosť oslabení hostia, ktorí Kútnym vyrovnali. Z veľkej snahy súperov prichádzala na ľad nervozita a z ponechania voľnejšej hry i menšie šarvátky. Z presiloviek však góly neprišli. Potom prišli rušné chvíle pre Šimonoviča, ktorý musel často zachraňovať, na čo hostia sporadicky odpovedali nebezpečnými protiútokmi. Diváci sa ale gólu nedočkali.

Od 42. minúty hrali domáci presilovku 5:3 a Bartečko potešil divákov svojím premiérovým gólom v drese kamzíkov. Tí natešení hnali svojich miláčikov do ofenzívy. Desať minút pred koncom znova prežíval Šimonovič krušné chvíle, keď miestami nevedel kde má puk, ktorý okolo neho lietal ako raketa. Hostia sa zúfalo bránili veľkému tlaku domácich. Dve minúty pred koncom opustil Šimonovič bránu, domáci boli faulovaní, ale Nagy tretím gólom rozhodol o víťazstve Popradu.

Hlasy trénerov:

Ján Jaško, tréner Popradu: „Na hre bolo vidieť, že sa stretli špičkové mužstva extraligy. Aj keď sme hrali v presilovkách, prvé dve tretiny ma neuspokojili. Hra nezodpovedala možnostiam nášho kádra. Zaostávali sme v agresivite a súper nás často prevýšil. Museli sme sa preto v závere vrátiť k celoplošnej hre a napádaniu. Určite k pokoju prispel náš druhý gól, ktorý mužstvo povzniesol. Ako povedal kolega, špeciálne presilovky sú rozhodujúce, my sme boli úspešnejší. Vďaka patrí fantastickému publiku.“

Milan Staš, tréner Bystrice: „Zbytočnými vylúčeniami v prvej tretine sme naštartovali súpera. Po vyrovnávajúcom góle sa hra vyrovnala a bolo otázne, kto získa víťazstvo na svoju stranu. Boli sme veľa vylučovaní a rozhodli presilovky, súper mal viac z hry a to vlastne rozhodlo. Odohrali sme pekný zápas s dramatickým koncom pred peknou návštevou a tak sa hokej hrá dobre.“