Kto kandiduje vo vašom obvode? PREHĽAD záujemcov o poslanecký post v Bystrici
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2014 sú tu. V sobotu 15.11. si volíme primátora aj mestských poslancov. Kým 15 primátorských kandidátov je už zrejme každému dobre známych, o 31 poslaneckých flekov zabojuje až 223 Banskobystričanov.
V Banskej Bystrici si v sobotu zvolíme okrem primátora aj spolu 31 poslancov. Siedmich si zvolí volebný obvod č.1, dvoch volebný obvod č.2, desiatich volebný obvod č.3 a zvyšných dvanásť volebný obvod č.4. Pozrite si zoznamy kandidátov vo všetkých štyroch volebných obvodoch.
Volebný obvod č. 1 – Stred (Centrum mesta, Majer, Senica, Šalková)
Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 7
Kandidáti:
- Pavol Badany 19 študent HZDS
- Andrej Bálint Ing. 42 regionálny manažér Strana moderného Slovenska
- Daniela Baranová PhDr., PhD. 59 historička MOST-HÍD
- Pavel Bartošík Ing. 32 výkonný manažér v oblasti zdravotníctva, občiansky aktivista Nezávislý
- Ján Bartoška 30 podnikateľ HZDS
- Eugen Bertha Mgr. 61 administratívny pracovník KDH, NOVA
- Zdena Bienska 49 zdravotná laborantka SĽS
- Pavol Boroň JUDr. 51 advokát Nezávislý
- Branislav Bosák Ing. 43 ekonóm SaS
- Dominik Búry 37 projektový manažér DS
- Peter Čellár MUDr. 50 stomatológ SDS
- Viera Dubačová Mgr.art 52 bojovníčka proti extrémizmu a korupcii Nezávislý
- Ivan Fraňo Ing. 55 elektroinžinier SDS
- Jozef Gibala Bc. 51 zamestnanec verejnej správy SIEŤ
- Viera Guťanová 60 zamestnankyňa HZDS
- Marian Hlaváč MUDr.,PhD. 50 ortopéd SMER-SD,SNS,SDKÚ-DS,
- Pavel Holek 38 podnikateľ TIP
- Štefan Hrčka 41 generálny riaditeľ, Kúpele Brusno a.s.Nezávislý
- Ján Jambrich 56 technik SĽS
- Pavol Katreniak Mgr., Ing. 56 odborný radca na úseku ochrany prírody a krajiny Nezávislý
- Anna Kleprlíková 66 podnikateľka HZDS
- Jaroslav Kuracina 43 riaditeľ výrobného podniku Nezávislý
- Erik Leitner 44 kreatívny manažér Nezávislý
- Ladislav Lukáč Ing. 42 manažér SIEŤ
- Ján Máľus 58 manažér SIEŤ
- Stanislav Mičev PhDr.,PhD. 57 historik SMER-SD,SNS,SDKÚ-DS,
- Stanislav Mika Ing.arch. 72 architekt, urbanista Nezávislý
- Peter Molitoris MUDr. 50 primár GPO SMER-SD,SNS,SDKÚ-DS,
- Roman Múkera MUDr. 37 lekár DOST
- Ludvik Nábělek MUDr.,PhD. 60 lekár SMER-SD,SNS,SDKÚ-DS,
- Iveta Nosková 46 administratívna pracovníčka KDH, NOVA
- Nina Okálová 61 dôchodkyňa HZDS
- Michal Oravec Ing. 48 podnikateľ HZDS
- Marcel Pecník PhDr. 31 vysokoškolský pedagóg SMER-SD,SNS,SDKÚ-DS,
- Henrieta Petrincová 53 asistentka Nezávislý
- Jozef Pikula Ing.,CSc. 58 stavebný inžinier Nezávislý
- Ľubomír Piterka PhDr. 42 mediátor Nezávislý
- Stanislav Rajnoha 60 riaditeľ firmy DS
- Ivan Rybárik Ing. 71 stavebný inžinier Strana moderného Slovenska
- Ivan Saktor Mgr. 36 manažér IT, politológ Nezávislý
- Jozef Sálus Ing. arch. 54 architekt KDH, NOVA
- Igor Sanitra 38 pracovník SBS Ul. ĽS Naše Slovensko
- Jozef Sásik Ing. 56 znalec – lesníctvo SĽS
- Richard R. Senček PhDr.,RNDr.,PhD. 41 zástupca šéfredaktora časopisu Bystrický Permon Nezávislý
- Ladislav Slobodník MUDr. 46 plastický chirurg SMER-SD,SNS,SDKÚ-DS,
- Ján Šabo Ing. 52 ekonóm SMER-SD,SNS,SDKÚ-DS,
- Stanislav Šimek Ing. 60 podnikateľ HZDS
- Andrea Trilecová 22 obchodná referentka ĽS Naše Slovensko
- Pavel Trnka Ing. 60 podnikateľ Nová Demokracia
- Róbert Trnka Ing. 46 referent Nezávislý
- Igor Trokšiar 48 manažér predaja DS
- Ivan Uhrík Ing.,Bc.,PhD. 49 ekonóm, manažér Nezávislý
- Martin Úradníček Ing. 52 vydavateľ, riaditeľ grafického štúdia Nezávislý
- Miroslav Václavík Ing. 49 živnostník SIEŤ
- Lukáš Vilímek 21 študent Nezávislý
Volebný obvod č. 2 – Sever (Jakub, Kostiviarska , Podlavice, Skubín, Uľanka)
Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 2
Kandidáti:
- Marián Adamják Ing. 49 riaditeľ KDH, NOVA
- Eva Balková MUDr. 44 lekárka DS
- Zuzana Bartošková 31 podnikateľka HZDS
- Katarína Čižmárová Doc.,RNDr.,CSc. 58 zástupkyňa primátora SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Vlastimil Drašnar 28 živnostník SIEŤ
- Roman Hradecký PhDr. 55 riaditeľ múzea NP
- Ľubica Laššáková PhDr. 54 prednostka SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Marek Odaloš 26 manažér predaja Nezávislý
- Ján Petrík 62 dôchodca SĽS
- Miroslav Potančok 40 podnikateľ ĽS Naše Slovensko
- Pavol Rakicky MVDr. 72 veterinár HZDS
- Rastislav Skokan Ing. 42 programátor OKS
- Eva Tribulová Ing. 49 ekonóm KDH, NOVA
Volebný obvod č. 3 – Rudlová, Sásová
Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 10
Kandidáti:
- Jozef Balko Bc. 40 redaktor Nezávislý
- Simon Barth 24 hlavný kameraman TIP
- Pavol Bielik 60 manažér Nezávislý
- Kamil Bílek Ing. 46 špeditér MKD TIP
- Teodor Bindas PhDr. 61 slobodné povolanie O Nezávislý
- Milan Blažečka 44 bezpečnostný pracovník Nezávislý
- Matej Bučko 27 protikorupčný novinár Nezávislý
- Jozef Čuha PhDr. 59 psychológ SIEŤ
- Pavel Čupka Mgr. 68 podnikateľ HZDS
- Miroslav Dekrét Ing. 52 podnikateľ Strana moderného Slovenska
- Ján Dilík 67 hokejový tréner SĽS
- Juraj Droppa Ing. 47 zakladateľ súkr. ZŠ u Filipa SaS
- Roman Duchlánsky 22 manager HZDS
- Igor Ďurana 51 živnostník SĽS
- Jakub Gajdošík Mgr. 29 manažér SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Ján Holub 40 SBS HZDS
- Anton Horeličan 40 strojár Nezávislý
- Peter Hunák MUDr. 52 lekár Strana moderného Slovenska
- Ladislav Huntoš 37 kondičný tréner Nezávislý
- Martin Husárik Mgr. 35 komunitný pracovník Nezávislý
- Michal Chudík 41 živnostník ĽS Naše Slovensko
- Peter Kádaši 39 zamestnanec HZDS
- Klaudia Kallová PHDr. 48 SZČO HZDS
- Božena Kalmanová 43 ekonómka KDH, NOVA
- Martin Klus Doc.,PhDr.,PhD., MBA 34 politológ, VŠ pedagóg Nezávislý
- Štefan Kocka 53 slobodný umelec HZDS
- Soňa Koreňová Mgr. 24 špeciálna pedagogička Nezávislý
- Marek Kotleba 31 informátor ĽS Naše Slovensko
- Rudolf Kubík Mgr. 31 informatik, podnikateľ Nezávislý
- Dana Kyjanicová 43 technická referentka ŽSR SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Peter Lačný Ing. 58 stavebný inžinier KDH, NOVA
- Milan Lichý Ing. 53 lesný inžinier Nezávislý
- Miroslav Lupták 39 SZČO SaS
- Martin Majling Ing. 28 ekonóm Nezávislý
- Anna Maslíková RNDr. 52 učiteľka PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
- Igor Matyaš 28 študent HZDS
- Milan Mikulec Ing. 49 SZČO MOST-HÍD
- Matúš Molitoris Mgr. 28 manažér SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Ivana Necpálová 47 ref.správy majetku ĽS Naše Slovensko
- Tomáš Novanský Ing. 42 ekonóm SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Erik Oslanec 27 živnostník TIP
- Roman Osúch 31 zamestnanec HZDS
- Anna Osúchová 53 zdravotná sestra HZDS
- Andrej Patka MUDr. 58 športový lekár Strana moderného Slovenska
- Vladimír Pirošík Mgr. 38 advokát, mediátor Nezávislý
- Vlastimil Plavucha 46 manažér SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Milan Prašovský 39 súkrom. bezpeč. služba SĽS
- Róbert Rajnoha PhDr. 46 policajt vo výslužbe KDH, NOVA
- Milan Randa 52 stavbár SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Peter Rebek Mgr. 28 učiteľ Nezávislý
- Andrej Refka Bc. 36 informatik SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Vladimír Rosinský 54 obchodník SĽS
- Ján Sliacky 58 podnikateľ Strana moderného Slovenska
- Radovan Sloboda Ing. 48 konateľ spoločnosti SaS
- Peter Spevák Ing. 48 manager HZDS
- Stanislav Strmeň 34 strojník ĽS Naše Slovensko
- Štefan Ševčik 53 manažér SIEŤ
- Michal Škantár Ing. 32 ekonóm SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Tomáš Štrba Mgr.,Ph.D. 31 banskobystrický aktivista Nezávislý
- Ján Šulaj MUDr., PhD. 53 neurochirurg SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Richard Tokušev 44 aktivista, živnostník Nezávislý
- Martin Turčan Ing. 32 manažér SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Lucia Vargová Bc. 31 študentka Strana moderného Slovenska
- Jaroslav Výbošťok Ing. 45 lesný inžinier SIEŤ
- Jozef Žabka 67 technik SĽS
Volebný obvod č. 4 – Juh (Fončorda, Iliaš, Kráľová, Kremnička, Radvaň, Rakytovce)
Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 12
Kandidáti:
- Barbora Baďurová Mgr. PhD. 29 vysokoškolská učiteľka Nezávislý
- Viliam Beleš Mgr. 56 pedagóg DOST
- Ján Benčo Ing. 57 podnikateľ TIP
- Michal Benko Ing. 50 podnikateľ HZDS
- Michal Brindzák 25 podnikateľ HZDS
- Ida Cabanová JUDr. 64 advokátka SDS
- Mária Černá 35 živnostníčka Strana moderného Slovenska
- Miroslav Červený 58 geodet Strana moderného Slovenska
- Peter Čunderlík 49 technik Nezávislý
- Ján Čupka 48 SZČO HZDS
- Zdeněk David 60 manažér firmy DS
- Svetozár Dluholucký Prof., MUDr.,CSc. 74 pediater SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Igor Donoval Ing. 36 manažér SIEŤ
- Eva Eštoková Ing. 53 podnikateľka HZDS
- Lucia Fabriciusová JUDr. 33 advokátka SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Edita Gabajová PaedDr. 67 učiteľka Nezávislý
- Simona Gačevičová 47 manažérka ĽS Naše Slovensko
- Marcela Gallová 43 podnikateľka Strana moderného Slovenska
- Lukáš Ginič 24 predaj vozidiel Nezávislý
- Lukáš Güttler 22 podnikateľ HZDS
- Monika Güttlerová 40 zamestnankyňa HZDS
- Ľubomír Hadvičák Mgr. 36 riaditeľ spoločnosti TIP
- Danica Halamová Ing. 41 projektantka, aktivistka Nezávislý
- Daniel Hanko 63 podnikateľ HZDS
- Jozef Haško Ing. 67 podnikateľ KDH, NOVA
- Pavel Hlinka 57 podnikateľ HZDS
- Robert Hrnčiar 51 súkromný podnikateľ Strana moderného Slovenska
- Peter Hudec MUDr. 68 lekár SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Róbert Huran JUDr. 31 aktivista, WikiDemokracia, UNAS Nezávislý
- Ján Chladný PaedDr. 61 riaditeľ školy KDS
- Miroslav Ivan Ing. 48 manažér SaS
- Alexander Jurčík Ing. 64 podnikateľ HZDS
- Vladislav Kalamár Ing. 46 programátor ĽS Naše Slovensko
- Miroslava Kamenská 39 vedúca odd.prevádzky a majetku FPV UMB Nezávislý
- Daniel Karas 39 podnikateľ SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Erika Karová 32 riaditeľka marketingu Nezávislý
- Hana Kasová Ing.arch. 38 architektka Nezávislý
- Igor Kašper Ing. 34 manažér SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Marta Kicová 49 živnostníčka Strana moderného Slovenska
- Lubica Kleniarová Mgr. 57 ekonómka KSS
- Karol Konárik Ing. 33 manažér SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Vladimír Konopa 38 podnikateľ HZDS
- Marian Korytiak JUDr. 45 vysokoškolský pedagóg SIEŤ
- Iveta Kvačkajová Mgr. 43 živnostníčka SIEŤ
- Ľubomír Lapin 40 manažér firmy DS
- Lenka Ľapinová 36 prekladateľka a tlmočníčka cudzích jazykov TIP
- Marián Lietava 37 živnostník KDH, NOVA
- Jana Miklošová Mgr. 33 nezamestnaná SIEŤ
- Janka Miková Mgr. 47 učiteľka KDH, NOVA
- Marek Modranský Mgr. 35 dopravný manažér SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Vladimír Moravčík 32 manažér, športovec Nezávislý
- Ľubomír Motyčka 64 novinár SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Peter Múkera JUDr. 57 advokát DOST
- Ivo Novák 46 riaditeľ poisťovacej agentúry KDH, NOVA
- Peter Novanský 30 podnikateľ Nezávislý
- Jozef Očenáš 46 podnikateľ Strana moderného Slovenska
- Juraj Odor Ing. 66 ekonóm, kontrolór Nezávislý
- Jozef Oravec Ing. 64 daňový poradca SIEŤ
- Marianna Pačová JUDr. 36 ekonomická riaditeľka Nezávislý
- Martin Patúš Mgr. 28 doktorand Nezávislý
- Martin Pitter 29 podnikateľ HZDS
- Juraj Pivka Ing. 67 geodet SĽS
- Zlatica Poláček Tureková JUDr. 37 vysokoškolský pedagóg SIEŤ
- Ľudmila Priehodová Ing.arch. 62 architektka Nezávislý
- Elena Púchyová Ing. 56 občianska aktivistka SZS
- Dagmar Rajčanová Ing. 59 slobodné povolanie SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Michal Rajnoha Mgr. 34 štátny zamestnanec Nezávislý
- Peter Rusko 45 SZČO Nezávislý
- Peter Rusnák Ing.arch 65 urbanista, regionalista Nezávislý
- Jozef Seko Ing. 62 ekonóm SDS
- Martin Schwantzer 37 manažér TIP
- Vladimír Sklenka PhDr.,PhD. 36 historik Nezávislý
- Lucia Skokanová Ing. 38 projektová manažérka Nezávislý
- Branislav Slaný Ing. 46 projektový manažér Nezávislý
- Milan Smädo 60 živnostník Nezávislý
- Zuzana Smetanová JUDr. 40 advokátka Nezávislý
- Pavol Strhák 30 podnikateľ, aktivista Nezávislý
- Zuzana Šerfözö Bc. 39 rodičovská dovolenka Nezávislý
- Igor Šimeg Mgr.art 57 režisér, scenárista, manažér Nezávislý
- Ivana Škodová Mgr. 61 pedag.-psychol.poradenstvo a KDS
- Ivan Justín Škrabala JUDr. 59 podnikateľ HZDS
- Viera Šokoťková Mgr. 61 pedagogická pracovníčka KSS
- Štefan Šteiniger Mgr. 45 živnostník SIEŤ
- Hubert Štoksa 44 riaditeľ Medzinárodných leteckých dní SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Roman Štrba 48 manažér SĽS
- Martin Šváč Ing. 50 ekonóm DS
- Martin Švec MUDr. 59 lekár SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Ladislav Topoľský RNDr. 64 pedagóg I SMER-SD,SNS, SDKÚ-DS
- Tomáš Uhliar Ing. 34 manažér PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
- Róbert Vasiliak Mgr. 65 dôchodca PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Foto: ilustračné