Marcel Páleš Správy

Kto dostane Cenu mesta? Rozhodnúť o laureátoch môže aj váš tip...

Viacerí šikovní ľudia spätí s Bystricou nezostávajú nepovšimnutí. Banskobystričania majú opäť po roku možnosť posielať návrhy na laureátov Ceny mesta a Ceny primátora, ktoré sa budú udeľovať v marci 2014.

Ilustračný obrázok k článku Kto dostane Cenu mesta? Rozhodnúť o laureátoch môže aj váš tip...
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Kritériá udelenia oboch cien sú uvedené v štatúte mesta Banská Bystrica. Návrhy na laureátov cien za rok 2013 môžu posielať do 15. januára.

Mesto tvoria predovšetkým ľudia

Návrh na laureáta by mal obsahovať názov ocenenia, na ktoré je laureát navrhnutý, oblasť, v ktorej pôsobí, zdôvodnenie návrhu, kontaktné údaje navrhovaného a navrhovateľa. „Som presvedčený o tom, že mesto nie sú len ulice, budovy a inštitúcie. Mesto je živý organizmus vytvorený z množstva ľudí a príbehov. Mnoho z týchto ľudí prispieva svojou každodennou prácou k tomu, aby bolo naše mesto lepšie, krajšie a známejšie,“ uviedol primátor Peter Gogola.

Ako primátor dodal, rád by vyzval obyvateľov Banskej Bystrice, aby mestu dali vedieť, ak vo svojom okolí poznajú niekoho, kto si zaslúži úctu a pozornosť. Návrhy na laureátov Ceny mesta a Ceny primátora za rok 2013 možno posielať na adresu mesto Banská Bystrica, Československej armády 26, Banská Bystrica alebo na e-mailovú adresu: brisudova@banskabystrica.sk.

Za zásluhy o dobré meno Bystrice

Cena mesta je udeľovaná jednotlivcom, kolektívom, skupinám osôb, inštitúciám a právnickým osobám pri významných jubileách alebo výročiach, a to za významné výsledky vo vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejno – prospešnej činnosti, propagáciu mesta v zahraničí či činnosť pri záchrane ľudských životov a majetku mesta. O udelení Ceny mesta rozhoduje mestské zastupiteľstvo.

Cena primátora je udeľovaná osobám, ktoré sa zaslúžili o dobré meno mesta. O jej udelení rozhoduje primátor na základe návrhov od poslancov mestského zastupiteľstva alebo občanov mesta Banská Bystrica.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM