Jaroslav Dodok Od Vás

Krásny úkaz v centre Bystrice: Korunu stromu zdobia dvojfarebné kvety FOTO

Nejedného Bystričana zaskočil pohľad na rozkvitnutú korunu stromu. Nie však kvôli tomu, že sa prebúdza jar. Našli sme akúsi kuriozitu, ktorou sa ľudia v našom meste kochajú už niekoľko dní. Všimli ste si dvojfarebný strom v centre?

Ilustračný obrázok k článku Krásny úkaz v centre Bystrice: Korunu stromu zdobia dvojfarebné kvety FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Iba pred pár dňami sme vám priniesli zábery krásne rozkvitnutej ulice na Fončorde. Jar a jej hry farieb občas prinesú aj kuriozity. Jednu z nich, obzvlášť krásnu, nám do redakcie zaslal aj náš čitateľ.

Na fotografii bola, podobne ako na záberoch zo spomínanej ulice, zachytená japonská čerešňa sakura. Táto sa však od tých ostatných značne líšila, mala dvojfarebné kvety – ružové aj biele.

Rozhodli sme sa preto, že sa vyberieme priamo na miesto, do areálu Múzea SNP, kde sa dá tento úkaz nájsť. Nachádza sa po pravej strane od lietadla pri vstupe z Kapitulskej ulice. Mohutná koruna stromu a krásne kvety na nej očarili aj nás. Vo fotogalérii k článku si teraz môžete tiež vychutnať pohľad na tento krásny dvojfarebný strom!

Viete aj o vy o nejakej zaujímavosti z Banskej Bystrice, ktorú by sme mali priblížiť čitateľom? Napíšte nám svoje tipy na bystrica@global24.sk!

Prečítajte si aj:

Bystrica rozkvitla a hýri farbami. Zavítali sme na jednu z najkrajších ulíc v meste! FOTO

FOTO: Dvojfarebný strom rozkvitol v centre mesta
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM